Tüm Zamanların En İyi 120 Animasyon Filmi

May 29, 202049 dakika

Bilgisayar çağı ile birlikte özellikle 20.yüzyılın son çeyreğinden itibaren animasyon filmleri popüler olmaya başladı. “How to train Dragon” gibi çocuklara yönelik animasyon filmlerinin yanı sıra “Avatar” gibi yetişkinleri yönelik animasyonlar filmleri her yaştan insanı kendine bağladı desem yalan olmaz. Bir animasyon filmi hastası değilim, ancak bazı animasyon filmlerini çok başarılı buluyorum.En İyi Animasyon Filmi Hangisi?

Kişiden kişiye göre değişecek subjektif bir seçim olur. Ancak IMDB rating ve Rotten Tomatoes gibi dünyanın kabul etmiş olduğu metrikleri kullanırsak, şu an dünyanın en iyi animasyon filmi Oyuncak Hikayesi 2 diyebiliriz. Benim en sevdiğim animasyon filmi ise Spirited Away(Ruhların Kaçışı), teknik anlamda değil ama hikayesi büyüleyicidir. İzlemenizi tavsiye ederim.Listeyi IMDB Rating, Rotten Tomatoes ve Sinemalar puanlarına göre sıralamadan karışık olarak verdim. İyi seyirler.1. The LEGO Movie - LEGO Filmi

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 7,8

Süre: 101 dakika

Gişe Hasılatı: $244 Milyon

Vizyon Tarihi: 7 Şubat 2014

LEGO Filmi Konusu: Her LEGO gibi sıradan bir yaşamı olan Emmet(Chris Patt), yanlışlıkla özel legolar tarafından olağan üstü ve sıra dışı olarak görülür. Dünyayı kurtarma görevi kendisine düşen Emmet, dünyayı işgal edip yerle bir edecek kötü bir tiranın elinden kurtarmak için diğer legolarla arkadaşlık kurarak maceraya atılır. Bu görev için umutsuz ve hazırlık olan Emmet, bu yolculukta birbirinden komik olaylarla karşılaşır.

Fragman2. Kubo and the Two Strings - Kubo ve Sihirli Telleri

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 7,8

Süre: 101 dakika

Gişe Hasılatı: $48 Milyon

Vizyon Tarihi: 28 Ağustos 2016

Kubo ve Sihirli Telleri Film Konusu: Genç Kubo'nun huzurlu dolu hayatı, yanlışlıkla geçmişten çağırmış olduğu bir ruh ile diyalog kurmaya başladığında değişmeye başlar. Olayların üstesinden gelmek için çözümü kaçmaktan bulan Kubo, bu savaşı kazanmak için Monkey ve Beetle ile güçlerini birleştirir. Elinde mükemmel bir silahı sahip olan ve dünyanın tanımış olduğu en mükemmel Samuray Savaşçısı olan Kubo, ailesini kurtarmak ve babasının intikamını almak için büyük tanrılar ve canavarla savaşmak zorunda.

Fragman

3. Zootopia - Hayvanlar Şehri

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 98%

Sinemalar: 8,7

Süre: 108 dakika

Gişe Hasılatı: $341 Milyon

Vizyon Tarihi: 4 Mart 2016

Hayvanlar Şehir Film Konusu: Hayvanlar Şehri, Fil gibi büyük hayvanların yanı sıra fare gibi küçük hayvanlarında bir arada yaşadığı büyük bir karmaşık metropol. Juddy Hopps, polis teşkilatına katıldığı zaman bu şehirde yasaları uygulamanın ne kadar olduğuna kendi gözleriyle tanıklık eder. Kendini kanıtlamaya yemin etmiş olan Judd, gizemli bir davayı çözmeye çalışır. Bu işi her ne kadar kolay olsa da zor olan tilki Nick Wilde ile birlikte çalışmaktır.

Fragman

4. Space Jam

IMDB: 6,4

Rotten Tomatoes: 43%

Sinemalar: 8,1

Süre: 88 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 15 Kasım 1996

Space Jam Film Konusu: Kötü bir uzaylı tema parkı sahibi olan Swackhammer'ın, yeni açmış olduğu Moron Dağı'ndaki parkı canlandırmak için bir şeylere ihtiyacı var. Nerdlucks çetesi, bu yeni parkı daha cazip hale getirmek ve dünyadan getirecekleri yeni kişilerle doldurmak için Bugs Bunny'ı çalmaya çalışırlar. Bunny, kendini götürmek isteyen uzaylıları basketbol maçına davet eder, uzaylılar anlaşmayı kabul ederek, bu maçı kazanmak için Larry Bird ve Charles Barkley gibi basketbolcuların yeteneklerini çalar. Bugs, bu maçı kazanmak için dünyanın en iyi basketbolcusu Michael Jordan'dan yardım alır.

Fragman

5. Toy Story - Oyuncak Hikayesi

IMDB: 8,3

Rotten Tomatoes: 100%

Sinemalar: 8,6

Süre: 80 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 22 Kasım 1995

Oyuncak Hikayesi Film Konusu: Andy'in en sevdiği oyuncak olan kovboy Woody, ailesi Andy'e yeni bir oyuncak aldığı zaman bu statüsünü kaybetmeye ve Andy'in gözünden düşmeye başlar. Yeni satın alınan oyuncak Buzz ise hem kibirli hemde kendini uzaylı sanan gereksizin biridir. Andy ve ailesi yeni eve taşındığı zaman aralarındaki rekabeti bir yana bırakmak zorunda kalacak olan Woody ve Buzz, tek hedefleri Andy'in arkadaşı acımasız Sid Phillips'in elinden kurtulmak.

Fragman

6. Dumbo

IMDB: 7,2

Rotten Tomatoes: 98%

Sinemalar: 7,1

Süre: 64 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 23 Ekim 1941

Dumbo Film Konusu: Uzun yılardır hayatı mücadele ile geçen Max Medici, sirkte dünyaya gelen yeni fil yavrusuna bakmak için bu işin profesyoneli bir yıldız ve iki çocuğundan bu işi yapmaları için yardım ister. Aile yavru fille ilgilenmeye başladıklarından uçabildiğini fark ederler. Sirki bir anda başına toplayan Yavru Fil Dumbo, hem sirki canlandırır ve hemde Max Medici'yi memnun eder. Ancak büyük eğlence girişimlerinin bir numaralı ismi VA Vendevere Dumboyu almak için elinden geleni yapar.

Fragman

7. WALL-E - Vol.i

IMDB: 8,4

Rotten Tomatoes: 95%

Sinemalar: 8,6

Süre: 98 dakika

Gişe Hasılatı: $223 Milyon

Vizyon Tarihi: 27 Haziran 2008

Vol.i Film Konusu: Eski atık toplama cihaz robotlarının yaşayan tek örneği olan Vol-i günlerini yalnız başına ve atık toplayarak geçirir. Yalnız hayatı ise bir gün güzel ve şık bir robot olan EVE'yi gördüğü zaman değişir. EVE'yi takip etmeye başlayan Vol-i sayısız maceraya atılır.

Fragman8. Ratatouille - Ratatuy

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 8,4

Süre: 111 dakika

Gişe Hasılatı: $112 Milyon

Vizyon Tarihi: 24 Ağustos 2007

Ratatuy Film Konusu: Hayatı boyunca şef olma hayali ile yaşayan fare Remy. Hayallerinin arkasından koşmak için Paris'e taşınır. Arkadaşı Linguini ile mutfak becerilerin test ederken, komik olayları beraberinde gelir. Remy, sonunda kendisini Şef yapabilecek bir fırsat yakalar, ancak bu fırsatı değerlendirip değerlendiremeyeceği meçhul!

Fragman

9. Only Yesterday

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 100%

Sinemalar: 8,6

Süre: 118 dakika

Gişe Hasılatı: $415 Bin

Vizyon Tarihi: 26 Şubat 2016

Only Yesterday Film Konusu: Bir iş kadını olan Taeko Okajima, tatil günlerini değerlendirmek için hasat zamanı Yamagata kırsalına kız kardeşinin yanına ve çocukluğunu geçirdiği yere uzun bir yolculuk yapar. Yolculuğa başlangıcından itibaren sürekli geçmiş hayal edip üzülen ve tekrar eski günlere kavuşmak isteyen Taeko, bu yoluculuk esnasında yaşamak istediği hayatın ne olduğuna karar vermeye çalışır.

Fragman

10. The Incredibles - İnanılmaz Aile

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 8,5

Süre: 115 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 5 Kasım 2004

İnanılmaz Aile Film Konusu: Evli süper kahramanlar Bay İnanılmaz ve Elastigirl'ün bütün yetenekleri devlet tarafından kısıtlanır. Eski yeteneklerinden mahrum kalan Bob ve Helen, yeteneklerinden yoksun oldukları bu hayatı yaşamakta zorlanırlar. Bay İnanılmaz, karısını ve çocuklarını çok sevmesine rağmen eski hayatını özlemektedir. Beklediği şans sonunda Bay İnanılmaz'a gelir, kontrol dışına çıkmış bir robotlo savaşmak için göreve çağrılır. Ancak işler hiç beklenildiği gitmez ve Bay İnanılmaz'ın başı büyük beladadır ve hayatı ailesinin kendisini kurtarmasına bağlı.

Fragman

11. Yellow Submarine

IMDB: 7,4

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 8,3

Süre: 90 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 13 Kasım 1968

Yellow Submarine Film Konusu: Pepperland'ın müzik seven sakinleri, bir anda kötü müziğin simge isimleri Blue Meanies tarafından çepe çevre kuşatılırlar. Peperland'ın belediye başkanı Dick Emery, Beatles'dan Bule Meanies'i buradan çıkartmak için yardım ister. Sempatik Beatles sarı bir deniz altıya atlayarak Blue Meanie'lerin işgal etmiş oldukları Liverpool'u fethetmeye çıkarlar.

Fragman

12. Beauty and The Beast - Güzel ve Çirkin

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 94%

Sinemalar: 8,3

Süre: 84 dakika

Gişe Hasılatı: $47 Milyon

Vizyon Tarihi: 22 Kasım 1991

Güzel ve Çirkin Film Konusu: Kibirli genç prens ve kalenin hizmetçileri, kendilerini kötü bir canavara ve çirkin suratsızlara döndüren bir büyüye tutulurlar. Dünya güzeli köy güzeli Belle, babasını bu canavarlara kaptırdıktan sonra kurtarmak için kaleye girmeye karar verir. Belle, hizmetçilerin de yardımıyla soğuk kalpli canavarı bulunduğu yerden çıkarmak için büyük mücadele vermek zorunda kalır.

Fragman

13. Millennium Actress

IMDB: 7,9

Rotten Tomatoes: 93%

Sinemalar: 8,3

Süre: 87 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 14 Haziran 2001

Millennium Actress Film Konusu: Genya Tachibana, ünlü Japon aktris Chiyoko Fujiwara hakkında bir belgesel üzerinde çalışmaya başlar. Yaşlandıkça insanlardan uzaklaşan, yalnızlaşan ve utangaçlaşan Chiyoko, hayat hikayesini anlatmaya başladığı zaman tekrar neşeli günlerine dönmeye başlar. Chiyoko, büyük hayaller kuran bir gençten dünyaca tanınmış bir ünlüye dönüşürken başından nelerden geçtiğini anlatmaya başlar.

Fragman

14. The Secret World of Arrietty - Aşırıcılar

IMDB: 7,6

Rotten Tomatoes: 95%

Sinemalar: 8,3

Süre: 94 dakika

Gişe Hasılatı: $19 Milyon

Vizyon Tarihi: 17 Şubat 2012

Aşırıcılar Film Konusu: Küçük bir çocuk ve gençliğin başlarından olan Arrietty, ev sahibinin ve temizlikçilerin kendilerinden bir haber oldukları banliyö evinde birlikte ailesiyle birlikte yaşar. Arrietty ve ailesi işlerini yaparken bu insanlara görünmemeye özen gösterirler ancak bazı zamanlar ihtiyaçlarını gidermek için saklandıkları döşeme tahtalarının altından çıkmak zorunda kalırlar. 12 yaşındaki Shawn, Arrietty karşılaştıklarında aralarında güzel bir dostluk kurulur ancak bu Arrietty ve ailesi için sonun başlangıcı olabilir.

Fragman

15. Fantastic Mr.Fox - Yaman Tilki

IMDB: 7,9

Rotten Tomatoes: 92%

Sinemalar: 7,9

Süre: 87 dakika

Gişe Hasılatı: $21 Milyon

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 2009

Yaman Tilki Film Konusu: Bay Fox, 12 yıl önce karısına vermiş olduğu sözü bozarak Boggs, Bunce ve Bean'deki insan çiftliklerine baskın düzenlemeye karar verir. Girişmiş olduğu bu tehlike iş sadece kendini değil aynı zamanda arkadaşlarını ve karısının hayatını da tehlikeye atar. Bay Fox'un yapmış olduğu bu hareketi ödetmek için kararlı olan çiftçiler, Bay Fox ve ailesinin yaşamış oldukları yeri yerler bir etmek için amansızca kazmaya başlar. Çiftçiler bütün güçleriyle saldırırken, bundan sağ kurtulmak için Bay Fox bütün hünerlerini sergilemek zorunda.

Fragman16. Shaun the Sheep Movie - Kuzular Firarda

IMDB: 6,9

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 6,7

Süre: 86 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 14 Şubat 2020

Kuzular Firarda Film Konusu: Hayvanların işi bırakmak istemeleri dışında Mossy Bottom çiftliğinde her şey yolundadır. İşten çıkmak için uzun süredir çırpınan hayvanlar, koyun Shaun önderliğinde efendilerinden kurtulmak için bir plan tasarlar. Yaptıkları plan çiftçinin hafızasını kaybetmesinden dolayı geri teper. Şimdi koyun Shaun, Timmy, Shirley ve grubun geri kalanı çiftçiyi kurtarmak için şehre gittiklerinde bir sürü maceraya atılmak zorundadır.

Fragman

17. Ernest and Celestine - İki Arkadaş

IMDB: 7,9

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 7,2

Süre: 80 dakika

Gişe Hasılatı: $71 Bin

Vizyon Tarihi: 28 Şubat 2014

İki Arkadaş Film Konusu: Ayıların yer üstünde ve kemirgenlerin ise yer altında yaşadığı karşılıklı korku ve nefretin hakim olduğu bir dünya vardır. Bir diş hekiminin çırağı olan fare Celestine ve fakir bir sokak müzisyeni olan ayı Ernest arasında müthiş bir dostluk başlar. Yaratılmış olan bu dünyaya karşı sessizce bir meydan okumaya girişen bu iki arkadaş, bu bağnazlar karşısında imkansızı başarmaya çalışır.

Fragman

18. Alaaddin and the King of Thieves - Alaaddin ve Hırsızlar Kralı

IMDB: 6,4

Rotten Tomatoes: 33%

Sinemalar: 8,8

Süre: 81 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 13 Ağustos 1996

Alaaddin ve Hırsızlar Kralı Film Konusu: Düğünlerine aylarca hazırlandıktan sonra eski sokak hırsızı Alaaddin ve Prenses Yasemin sonunda büyük güne çok yakındır. Alaaddin, uzun süre önce öldüğünü düşündüğü babasının yaşadığını öğrenince her şey tersine döner ve bütün gücünü babasını bulmak için harcar. Babası Cassim'i bulduğunda kendisiyle birlikte yaşamak için sarayına davet eden Alaaddin, mutlu bir aile hayatı yaşayabilmesi için ilk önce her şeyi altına çeviren El ile mücadelesine etmesi gerekiyor.

Fragman19. Long Way North

IMDB: 7,3

Rotten Tomatoes: 98%

Sinemalar: 7,9

Süre: 81 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2016

Long Way North Film Konusu: Rus aristokrasisinin güçlü ailelerinden birini kızı olan Sacha, aynı büyük babasının yaptığı gibi Kuzey Kutbu'ndaki Oloukine'i keşftme hayalleri kurar. Ancak Sacha'nın ailesi onu onun kaderini çoktan çizmiş ve evlendirmek için hazırlıklara başlamıştır. Sacha ise kendisine çizilmiş bu yolu reddeder ve hayallerinin peşinden koşar.

Fragman

20. Frozen - Karlar Ülkesi

IMDB: 7,4

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: 7,8

Süre: 102 Dakika

Gişe Hasılatı: $400 Milyon

Vizyon Tarihi: 17 Ocak 2014

Karlar Ülkesi Film Konusu: Krallıkları kış ayında tuzağa düştüğünde; Korkusuz Anna, dağcı Kristfoo ve rengi geyiği yardımcısıyla güçlerini birleştirererek Anna'nın kız kardeşini bulmaya çalışır. Her ne kadar destansı yolculukları mistik korkularla, komedilerle, sert koşullarla ve amansız büyülerle kesilse de Anna ve Kristoff soğuk kış günlerine aldırmadan yollarına devam eder.

Fragman21. How to Train Your Dragon 2 - Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 91%

Sinemalar: 8,3

Süre: 105 dakika

Gişe Hasılatı: $147 Milyon

Vizyon Tarihi: 13 Temmuz 2014

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 Film Konusu: Hiccup ve Dişsiz Ejderha'nın Berk Vikingleri ile güçlerini birleştirmesinden üzerinden beş yıl geçti. Zamanın çoğunu adanın en ücra köşelerini keşfederek geçiren Hiccup , bu gezilerinin birinde içinde yüzlerce ejderhayı barındıran bir mağara ve Valka'nın ejderha binicisi kayıp annesini bulur. Hiccup ve Toothless , Berk'i Dragon adlı korkunç güçlü bir savaşçıya karşı korumak isterken kendilerini müthiş bir maceranın içinde bulur.

Fragman

22. Finding Dory - Kayıp Balık Dori

IMDB: 7,3

Rotten Tomatoes: 94%

Sinemalar: 7,8

Süre: 97 dakika

Gişe Hasılatı: $486 Milyon

Vizyon Tarihi: 17 Temmuz 2016

Kayıp Balık Dori Film Konusu: Dory, her 10 saniyede bir hafızasını kaybından muzdarip, geniş gözlü, sevimli bir mavi bir tang balığıdır. Hatırlayabildiği tek şey ailesinden ayrıldığı andır. Dory, arkadaşları Nemo ve Marlin'in yardımıyla ailesini bulmak için destansı bir maceraya atılır. Yolculuk, kahramanları bütün deniz hayvanlarının tutsak edildiği Deniz Yaşamı Enstitüsü' ne sürükler. Dory, mutlu bir yaşamın ancak anne ve babasını buradan kurtarmakla mümkün olduğunu biliyor.

Fragman

23. Coraline - Koralin ve Gizli Dünya

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: 8,2

Süre: 100 dakika

Gişe Hasılatı: $75 Milyon

Vizyon Tarihi: 6 Şubat 2009

Koralin ve Gizli Dünya Film Konusu: Küçük bir kız çocuğu Coraline, yeni evini keşfederken evin arkasında aynalarla donatılmış ve başka bir dünyaya açılan gizli bir kapı keşfeder. Coraline bu keşfin neşesini sürürken, kötü ruhlu Anne onu sonsuza dek burada hapsetmek için çalışır. Coraline, kapana kısıldığı bu dünyadan kurtulmak için bütün zekasını ve cesaretini kullanmalı.

Fragman

24. My Dog Tulip - Köpeğim Lale

IMDB: 6,8

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: 5,9

Süre: 83 dakika

Gişe Hasılatı: $246 Bin

Vizyon Tarihi: 6 Mayıs 2011

My Dog Tulip Film Konusu: 15 yıldır aşkı arayan Ackerley, sonunda bu aşkı bir köpekte bulur. Hayatını kurtarmış olduğu bu köpeğe sıkı sıkıya bağlanan Ackerley, sonsuz aşkını yaşarken bir sürü olayla karşılaşır.

Fragman25. The Little Mermaid

IMDB: 7,6

Rotten Tomatoes: 93%

Sinemalar: 9,1

Süre: 83 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 1 Haziran 1989

The Little Mermaid Film Konusu: 16 yaşındaki ölümsüz deniz kızı Ariel, bir gün görmüş olduğu kara hayatına hayran kalır. Babasının karşı çıkmasına rağmen yüzeye sık sık gizlice ziyaretlerde bulunan Ariel, bu ziyaretlerinin birinde yakışıklı bir prense aşık olur. Yeni aşkı ile bir yaşam sürmeye kararlı olan Ariel, insan olmak için tehlikeli bir deniz cadısı olan Ursula ile bir anlaşma yapar. Ancak işler istediği gitmez, prens Ariel'i kurtarmak için nihai bir fedakarlık yapmak zorundadır.

Fragman

26. Lady and the Tramp - Lady ile Sokak Köpeği

IMDB: 6,3

Rotten Tomatoes: 67%

Sinemalar: 7,5

Süre: 103 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 12 Kasım 2019

Lady ile Sokak Köpeği Film Konusu: Lady'in konforlu ve rahat hayatı, efendilerinin çocuk sahibi olmasından sonra yerini hüzne ve kedere bırakır. Lady, bu zorlu hayattan kurtulmak için kendini sokaklar atar ve burada tatlı sokak köpeği Tramp ile tanışır. İki köpek arasında başlayan romantik hikaye, Lady'in evindeki büyük drama ile bitmek üzeredir.

Fragman

27. Antz - Karınca Z

IMDB: 6.5

Rotten Tomatoes: 92%

Sinemalar: 7,9

Süre: 83 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 2 Ekim 1998

Karınca Z Film Konusu: İşçi Karınca Z, kendi bireyselliğini karınca kolonisinin toplumsal çalışma etiklerini uydurmak için fazlasıyla çabalar. Karınca bir yandan koloni ile uğraşırken bir yandan Prenses Karınca Bala'ya aşık olur. Bir yandan aşkına ne olursa olsun ulaşmak isteyen Karınca Z, bir yandan da kırınca nüfusunun tamamını yok etmekle tehdit eden kötü General Mandible ve arkadaşları ile mücadele etmek zorundadır.

Fragman

28. Inside Out - Ters Yüz

IMDB: 8,1

Rotten Tomatoes: 98%

Sinemalar: 8,5

Süre: 95 dakika

Gişe Hasılatı: $264 Milyon

Vizyon Tarihi: 19 Haziran 2015

Ters Yüz Film Konusu: Hokey hayranı mutlu 11 yaşındaki küçük kız Riley'in hayatı, birden bire ailesinin San Francisco'ya taşınmasıyla alt üst olur. Zorluklarla mücadelesinde en büyük yardımcısı kendi duygularıdır. Duygular devreye girdiğinde içeride büyük bir kargaşa hakim olmaya başlar. Neşe ve Üzüntü Riley'i düşüncesinin en uzak noktalarına götürmeye çalışırken; Korku, Kızgınlık ve İğrenme yönetimi ele almaya çalışır.

Fragman

29. Coco

IMDB: 8,4

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 8,7

Süre: 105 dakika

Gişe Hasılatı: $208 Milyon

Vizyon Tarihi: 22 Kasım 2017

Coco Film Konusu: Miguel, ailesi kendisine müziği yasaklamasına rağmen uzun zamandır Ernesto de la Cruz gibi bir müzisyen olmanın hayalini kurar. Yeteneğini ispatlamak için hiçbir zaman fırsatı olmayacağını düşünen Miguel, bir anda kendini çarpıcı ve renkli Ölüler'in ülkesinde bulur. Hector adında büyücüyle tanıştıktan sonra , iki yeni arkadaş Miguel'in ailesindeki müzik nefretini aşmak için büyülü bir yolculuğa çıkar.

Fragman

30. Paddington 2 - Ayı Paddington 2

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 100%

Sinemalar: 7,2

Süre: 103 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 12 Ocak 2018

Ayı Paddington 2 Film Konusu: Kahverengi ailesiyle birlikte yerleştiği her yere neşe ve marmelat götüren topluluğun en popüler üyesi ayı Paddington, bir gün antika dükkanında bir kitap bulur. Paddington, bu kitabı teyzesine 100.doğum günü hediyesi olarak vermek ister. Ancak kitap bir hırsız tarafından çalınır. Ayı Paddington, kitabı Lucy'ın büyük doğum günü kutlamasından önce bulmak için amansız bir arayışa girer.

Fragman

31. The Incredibles 2 - İnanılmaz Aile 2

IMDB: 7,6

Rotten Tomatoes: 94%

Sinemalar: 8,6

Süre: 118 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 15 Haziran 2018

İnanılmaz Aile 2 Film Konusu: Winston Deavor, Elgstigirl'i alt edemedikleri bir suçluyla savaşmaya ve süper kahramanlık yeteneklerini tekrar göstermeye davet eder. Evde tek başına kalan Bay İnanılmaz, bu zamana kadar ki en büyük mücadelesine hazırlanmak zorunda kalır; Evde kalmak ve üç çocuğa bakmak. Bay İnanılmaz, üç çocuğu ile evde kalmak yetmezmiş gibi birde dünyayı tek bir bilgisayar ekranı ile hipnotize eden Screenslaver ile uğraşmak zorundadır.

Fragman

32. Isle of Dogs - Köpek Adası

IMDB: 7,9

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: 7,0

Süre: 101 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 13 Nisan 2018

Köpek Adası Film Konusu: Belediye başkanının aldığı ani bir kararla, Megasaki adasındaki bütün köpekler, Çöp Adası olarak adlandırılan ve başka hiçbir yerle kara bağlantısı olmayan bir yere gönderilir. 12 yaşındaki Atari, koruma köpeği Spots'u bulmak için adaya doğru yelken açar. Arkadaşının yardımıyla tüm adanın kaderini ve geleceğini değiştirecek müthiş hikaye başlar.

Fragman

33. I Lost My Body - Bedenimi Kaybettim

IMDB: 7,6

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 7,1

Süre: 81 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 15 Kasım 2019

Bedenimi Kaybettim Film Konusu: Kesilen bir el, kesildiği vücuduna geri dönmek için diseksiyon laboratuarından kaçar. Paris'in tehlikeli tuzaklarından kaçarken, ansızın kesildiği vücudun kime ait olduğunu hatırlar. Kesik el, Gabrielle'yi bulabilecek mi?

Fragman

34. How To Train Your Dragon - Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

IMDB: 8,1

Rotten Tomatoes: 99%

Sinemalar: 8,6

Süre: 98 dakika

Gişe Hasılatı: $216 Milyon

Vizyon Tarihi: 26 Mart 2010

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Film Konusu: Hiccup, ejderhalarla uzun süredir kavgalı olan Berk adasının en gözde gençlerinden biridir. Babası Berk adasının şefi olmasına rağmen, Hiccup'un uyumsuz davranışları ve garip mizah anlayışı kendini adadaki diğer insanlardan ayırır. Hiccup, bir Viking olarak kendini kanıtlamak için bir yandan Dişsiz ejderha ile baş etmeye çalışırken bir yandan da halkının geleceğini değiştirmek zorundadır.

Fragman

35. Up - Yukarı Bak

IMDB: 8,2

Rotten Tomatoes: 98%

Sinemalar: 8,6

Süre: 96 dakika

Gişe Hasılatı: $293 Milyon

Vizyon Tarihi: 29 Mayıs 2009

Yukarı Bak Film Konusu: 78 yaşındaki balon satıcısı Carl Fredricksen, ömür boyu sürecek bir rüyayı gerçekleştirmek üzeredir. Binlerce balonu evine bağlayarak vahşi Güney Amerika hayatına yolculuğa çıkar. Fredricksen, hayatın en büyük şokunu, eviyle havaya yükseldiği sırada eve kaçak giren Russell'ı fark ettiğinde geçirir.

Fragman

36. Toy Story 3 - Oyuncak Hikayesi 3

IMDB: 8,3

Rotten Tomatoes: 98%

Sinemalar: 8,6

Süre: 103 dakika

Gişe Hasılatı: $415 Milyon

Vizyon Tarihi: 2 Temmuz 2010

Oyuncak Hikayesi 3 Film Konusu: Andy, üniversiteye gitmeye hazırlanırken kovboy Woody, Buzz ve Jessi kendilerine yanlışlıkla tavan arasındaki bir çöpte bulurlar. Woody, hızlıca bir plan yaparak grubu kurtarır. Başlarına daha kötüsü gelir ve çöplükten kurtulan bütün oyuncaklar- Woody hariç- herkes kendini bir oyuncak bakım merkezinde bulur. Woody herkesi kurtarmak için büyük bir plan yapması gerekiyor.

Fragman

37. Finding Nemo - Kayıp Balık Nemo

IMDB: 8,1

Rotten Tomatoes: 99%

Sinemalar: 8,4

Süre: 100 dakika

Gişe Hasılatı: $381 Milyon

Vizyon Tarihi: 30 Mayıs 2003

Kayıp Balık Nemo Film Konusu: Bir palyaço balığı olan Marlin, oğlu Nemo'nun kısacık yüzgeçlerinden dolayı çok endişelidir. Nemo, kendini kanıtlamak için yüzeye yakın yerlerde yüzmeye başlarken bir anda bir balıkçının ağına takılır. Marlin oğlu Nemo'yu bulmak için yola çıkar. Bu yolculuğa on saniyelik hafızaya sahip Dory ile başlarken, okyanusun en tehlikeli hayvanları; köpekbalıkları, deniz anaları ve türlü türlü tehlikelerle karşılamak zorundadır. Babası bunlarla mücadele ederken Nemo, bir diş hekiminin balık tankından kurtulmak için var gücüyle çalışmaktadır.

Fragman

38. The Red Turtle - Kırmızı Kaplumbağa

IMDB: 7,5

Rotten Tomatoes: 93%

Sinemalar: 6,9

Süre: 80 dakika

Gişe Hasılatı: $920 Bin

Vizyon Tarihi: 20 Haziran 2017

Kırmızı Kaplumbağa Film Konusu: Tropik bir adada kaplumbağalar, yengeçler ve kuşlarla birlikte yaşan bir adamın, kırmızı kaplumbağa ile karşılaşması sonrası yaşamının nasıl şekillendiğini anlatan çarpıcı bir hikaye.

Fragman

39. Moana

IMDB: 7,6

Rotten Tomatoes: 95%

Sinemalar: 7,8

Süre: 107 dakika

Gişe Hasılatı: $249 Milyon

Vizyon Tarihi: 7 Mart 2017

Moana Film Konusu: Maceracı bir genç olan Moana, halkını kurtarmak için cesur ve korkusuz olmayı gerektiren bir göreve çıkar. Moana, bu yolculuğunda usta bir izci olan yarı tanrı Maui ile tanışır. Birlikte açık okyanusta, devasa canavarla ve imkansız ihtimallerle dolu aksiyon dolu bir yolculuğa yelken açarlar. Yol boyunca, Moana atalarının kadim görevlerine yerine getirirken, ayrıca kendi kimliğini de bulmaya çalışır.

Fragman

40. Pinocchio - Pinokyo

IMDB: 7,4

Rotten Tomatoes: 100%

Sinemalar: 9,1

Süre: 88 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 23 Şubat 1940

Pinokyo Film Konusu: Marangoz Geppetto, düşün bir yıldız gördüğünde bir dilek tutarak, yeni bitirdiği kukla Pinokyo'nun gerçek bir çocuk olmasını diler. Mavi Peri, Geppetto'nun bu imkansız dileğini yerine getirir. Saf ve temiz Pinokyo, günahkar John'un pençelerinden kurtulabilecek mi?

Fragman

41. Chicken Run - Tavuklar Firarda

IMDB: 7,0

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 8,2

Süre: 84 dakika

Gişe Hasılatı: $106 Milyon

Vizyon Tarihi: 23 Haziran 2000

Tavuklar Firarda Film Konusu: Yorkshire tavuk çiftliğinde yumurtlamaya mahkum edilen tavuklar, çiftliğe bir horozun gelmesiyle kaçma planları yapmaya başlar. Çiftliğe tavuklu turta makinesi getirildiğinde, tavuklar için durum acil bir hal alır.

Fragman

42. The Wind Rises - Rüzgar Yükseliyor

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 7,9

Süre: 126 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 21 Şubat 2014

Rüzgar Yükseliyor Film Konusu: Jiro, ünlü İtalyan uçak tasarımcısı Caproni'den esinlenerek güzel uçaklar uçurmayı ve tasarlamayı hayal eder. Genç yaşlardan itibaren pilot olma hayaliyle yaşayan Jiro, 1927'de büyük bir Japon mühendislik uçak firmasına katılır ve dünyanın en başarılı uçak tasarımcılardan biri haline gelir. Bu yıllarda dünyada gerçekleşen büyük salgınlar, ekonomik buhran, tüberküloz ve Japonya'nın birinci dünya savaşına katılması ve Jiro'nun Nahako'ya aşık olması hikayeyi çok karmaşık hale getirir.

Fragman

43. Arthur Christmas - Hediye Operasyonu

IMDB: 7,1

Rotten Tomatoes: 92%

Sinemalar: 7,7

Süre: 97 dakika

Gişe Hasılatı: $46 Milyon

Vizyon Tarihi: 2 Kasım 2011

Hediye Operasyonu Film Konusu: Noel baba her kışı sabahı çocuklarına hediyelerini bırakır, ancak bu işi yapmak aşırı teknoloji aletlerin kullanılmasıyla mümkündür. Kuzey Kutbunda bir gün Noel Baba hediyeleri dağıtmakta zorlanmaya başlar, çocukların hediyesiz kalmaması için Arthur bu işi üstlenmelidir.

Fragman

44. Boy and the World - O Menino eo Mundo

IMDB: 7,6

Rotten Tomatoes: 93%

Sinemalar: 5,0

Süre: 80 dakika

Gişe Hasılatı: $47 Bin

Vizyon Tarihi: 17 Haziran 2014

Boy and the World Film Konusu: Babasını aramak için küçük köyünü terk ederek maceralı bir arayışa giren bir korkusuz çocuk, bu yolculuğu esnasında kendisini makineler, hayvanlar ve uzaylıların hakim olduğu ve hiç aşina olmadığı bir dünyayla baş etmek zorunda bulur.

Fragman

45. The Illusionist - Sihirbaz

IMDB: 7,5

Rotten Tomatoes: 91%

Sinemalar: 7,7

Süre: 80 dakika

Gişe Hasılatı: $2,2 Milyon

Vizyon Tarihi: 11 Şubat 2011

Sihirbaz Film Konusu: Sihirli hileler, 1950'lilerin rock 'n' roll ile rekabet edemez, bu yüzden Fransız İllüzyanist Jean-Claude Donda, bir anda kendini İskoçya'nın eski püskü barlarını ve kaçak restoranlarını gezerken bulur. İskoçya sokaklarında Alice ile tanıştığında her şey daha berraklaşmaya başlar. Alice ile birlikte bir gösteri için Edinburgh'a geçen ikili, yeteneklerini sadece sihirbazlık hileleri için sergilemeye isteksizdir. Büyülerinde kullandığı eşyaları Alice veren Donda, riskli bir finansal yıkım ile karşı karşıya kalır.

Fragman

46. ParaNorman

IMDB: 7,0

Rotten Tomatoes: %88

Sinemalar: 6,9

Süre: 92 dakika

Gişe Hasılatı: $56 Milyon

Vizyon Tarihi: 17 Ağustos 2012

ParaNorman Film Konusu: Genç Norman Babcock, ölülerle konuşma yeteneğine sahip küçük bir çocuktur, ama tercihen yaşayan insanlarla arkadaşlık kurmayı sever. Bir gün amca Prenderghast Norman'a yüzyıllık bir cadının kasabayı lanetleyeceğini ve bunu sadece kendisinin durdurabileceğini söyler. Ölüler mezarlardan çıkmaya başladığında, Norman bütün cesaretini toplamalı ve kasaba insanlarını kurtarmak için poranormal yeteneklerinin sınırlarını zorlamalıdır.

Fragman

47. The Peanuts Movie - Peanuts Filmi

IMDB: 7,1

Rotten Tomatoes: 87%

Sinemalar: 6,8

Süre: 88 dakika

Gişe Hasılatı: $106 Milyon

Vizyon Tarihi: 13 Kasım 2015

Peanuts Filmi Film Konusu: Hayatın her zaman imkansız görünen taraflarına karşı elinden gelenin iyisini yapmaya çalışan çocuk Charlie Brown için bu sefer olaylar daha sarpa sarmış durumda. Kızıl saçlı kız mahallesine taşındığında, Charlie bu kıza aşık olur. Bu arada en iyi arkadaşı köpek Snoopy de, Fifi adlı bir kanişin kalbini kazanmak için büyük bir tehlikeye atılmıştır.

Fragman

48. When Marnie Was There - Marnie Oradayken

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 91%

Sinemalar: 6,8

Süre: 103 dakika

Gişe Hasılatı: $463 Bin

Vizyon Tarihi: 5 Haziran 2015

Marnie Oradayken Film Konusu: Sağlık sorunları nedeniyle genç bir kız ülkesine geri gitmek zorunda kalır. Burada rüya gibi sarı saçları olan Marnie ile tanışır. Aralarındaki dostluk kuvvetlenirken, Marnie ile kız arasında umulandan daha fazlası meydana gelmeye başlar.

Fragman

49. Kung Fu Panda

IMDB: 7,5

Rotten Tomatoes: 87%

Sinemalar: 8,5

Süre: 88 dakika

Gişe Hasılatı: $215 Milyon

Vizyon Tarihi: 6 Haziran 2008

Kung Fu Panda Film Konusu: Şaşırtıcı bir şekilde, tüm dövüş sanatları şampiyonları ve kungfu ustaları arasında tombul ve tembel bir panda, Barış Vadisi köyünün kadim savunucusu olarak seçilir. Topluluğun efsanevi grubu Maymun, Kaplan, Mantis, Viper ve Vinç ile birlikte Po köyü efsanevi güç kar leoparı Tai Lung'dan korumalıdır.

Fragman

50. Tarzan & Jane - Tarzan ve Jane

IMDB: 5,4

Rotten Tomatoes: %17

Sinemalar: 8,7

Süre: 75 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 23 Temmuz 2002

Tarzan ve Jane Film Konusu: Tarzan ve Jane 'in evlilik yıl dönümleri yaklaşırken, Jane ormanda Tarzan'a mükemmel bir hediye bulmak için için fil Tantor ve goril Terk yardımıyla her yeri didik didik eder. Jane, özel bir şeyler bulmak için çıktığı bu yolculukta hayaline getiremediği bir sürü olayla karşılaşır.

Fragman

51. Wreck-It Ralph - Oyunbozan Ralph

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 87%

Sinemalar: 7,6

Süre: 101 dakika

Gişe Hasılatı: $189 Milyon

Vizyon Tarihi: 2 Kasım 2012

Oyunbozan Ralph Film Konusu: Ralph, her zaman günü kurtaran "iyi adam " Fix-It Felix 'in gölgesinde kalmasından bıkmıştır. Onlarca yaptığı iyi işi Felix'in sahiplenmesi Ralph'i iyice çileden çıkarır. Meseleleri artık kendi halletmeye karar veren Ralph, bir araba yarışı oyununa katılır ancak burada yanlışlıkla tüm dünyayı tehdit eden bir canavarı serbest bırakır. Ralph yaptığı bu hatasını telafi edebilecek mi?

Fragman

52. The Breadwinner - Pervane

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 95%

Sinemalar: 7,0

Süre: 94 dakika

Gişe Hasılatı: $228 Bin

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017

Pervane Film Konusu: Parvana, 2001 yılında Afganistan'daki Taliban yöneteminde büyüyen 11 yaşında bir kız çocuğudur. Babası yanlışlıkla tutuklandığında, saçlarını keser ve erkek gibi giyinmeye başlar. Arkadaşı Shauzia ile birlikte çalışan Parvana, yeni özgür ve tehlikeli bir dünya keşfeder. Yılmaz bir cesaretle Parvana, babasını bulmaya ve ailesini yeniden eski günlerde olduğu gibi bir araya toplamak için fantastik bir hikayeye kendini atar.

Fragman

53. Kung Fu Panda 3

IMDB: 7,1

Rotten Tomatoes: 87%

Sinemalar: 7,9

Süre: 95 dakika

Gişe Hasılatı: $128 Milyon

Vizyon Tarihi: 29 Ocak 2016

Kung Fu Panda 3 Film Konusu: Olağanüstü kötü adam Kai, Çin'e geri dönüyor. Po ve sevimli beceriksiz panda arkadaşları imkansızı başarmalı ve Kai'ye yenmeli.

Fragman

54. Ghost in the Shell - Kabuktaki Hayalet

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 8,0

Süre: 83 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 29 Mart 1996

Ghost in the Shell Film Konusu: 2029 yılında artık teknoloji çok gelişmiştir, siber böcekler sıradan olurken, insan beyni artık bilgisayara bağlanabilir ve iletişim kurabiliyordur. Binbaşı Motoko Kasunagi, Bölüm 9'da terör ve siber suçlar bürosunda özel operasyonlara katılan elit ve gizli bir polistir. Kasunagi, en büyük görevine başlamak üzeredir; Bilgileri suç işlemek için kullanan ve köpeklerin zihnine giren Kukla Ustası'nı bulmak.

Fragman

55. The Triplets of Belleville - Belleville'de Randevu

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 94%

Sinemalar: 8,1

Süre: 80 dakika

Gişe Hasılatı: $7 Milyon

Vizyon Tarihi: 13 Şubat 2004

Belleville'de Randevu Film Konusu: Madam Souza, torununu bir şampiyon gibi yetiştirir ve onu daha da mutlu etmek için Bruno adlı bir yavru köpek hediye eder. Ancak bunlara rağmen torununun üzüntüsü geçmez. Madam, torununu bu mutsuzluktan kurtarmak için üç tekerlekli bir bisiklet almaya karar verir. Çocuk bu hediyeye bayılır ve uzun süre Madam Souza tarafından eğitilerek Fransa Bisiklet Turuna katılır. Şampiyon torun, fransız mafyası tarafından kaçırıldığında Madam Souza onu kurtarmak için kardeşiyle birlikte Belleville'ye gitmeye karar verir.

Fragman

56. The Secret of Kells - Büyülü Kitap

IMDB: 7,6

Rotten Tomatoes: 91%

Sinemalar: 7,9

Süre: 75 dakika

Gişe Hasılatı: $687 Bin

Vizyon Tarihi: 12 Mart 2010

Büyülü Kitap Film Konusu: Barbar baskınları ile sürekli kuşatma altında kalan bir orta çağ köyünde genç bir çocuk, gizli ve olağanüstü güçlere sahip bir eski kitap keşfeder. Genç Brenden, bu kitabı barbarlardan kurtulmak için gerektiği gibi kullanabilecek mi?

Fragman57. Mary and The Witch’s Flower - Meari To Majo No Hana

IMDB: 6,8

Rotten Tomatoes: 89%

Sinemalar: 7,7

Süre: 103 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 2017

Mary and The Witch's Flower Film Konusu: Büyük bir laboratuvar alev alır. Kızıl saçlık küçük kız, bu alev topundan kurtulmaya başarır ancak süpürgesini patlamada bırakmak zorunda kalır. Yere düşerken el çantasındaki bütün tohumlar yeşermeye ve büyümeye başlar. Genç Mary Smith, teyzesinin malikanesine taşınır ve hayatı daha fazla karmaşıklaşır.

Fragman58. The Boy and the Beast - Çocuk ve Canavar

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: 7,7

Süre: 119 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 11 Haziran 2015

Çocuk ve Canavar Film Konusu: Shibuya sokaklarında yaşayan genç yetim Kyuta, fantastik bir canavar ile tanışır. Canavar, kendine bir çırak aramaktadır ve Kyuta onun için biçilmiş kaftan gibidir. Başlangıçta aralarında ilişki sürekli çekişmeli olsa da, canavar Kyuta'yı eğitmeye başladıkça aralarında derin bir yakınlık oluşmaya başlar. Karanlık, insan ve canavar arasındaki ilişkiyi kaosa sürüklediğinde, ikili aralarında ilişkiyi tekrar test etmek zorunda kalacak.

Fragman

59. Ice Age - Buz Devri

IMDB: 7,5

Rotten Tomatoes: 77%

Sinemalar: 8,3

Süre: 80 dakika

Gişe Hasılatı: $176 Milyon

Vizyon Tarihi: 15 Mart 2002

Buz Devri Film Konusu: 20.000 yıl önce Dünya'da her şey buzla kaplıydı. Mamut Manny, kılış dişli aslan Diego ve tembel hayvan Sid bir bebekle ile karşılaşırlar. Bir grup vahşi aslan grubu, bu insan yavrusunu bulmadan önce güvenli bir şekilde ailesinin yanına götürmeleri gerekiyor.

Fragman

60. Akira

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: 8,1

Süre: 124 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 16 Temmuz 1988

Akira Film Konusu: Dünya savaşında büyük bir yıkım geçiren Tokyo, otuz bir yıl sonra tekrar inşa edildi ve mükemmel bir metropol haline geldi. Shotaro Kanedo, bir motor çetesinin lideridir. Arkadaşı Tetsuo bir kazada yaralanır ve hükumetin çok gizli bir tesisine götürülür. Buradan tele kinetik güçlere kavuşan Tetsuo, bu güçlerini iyilik yapmak yerine kötülük için kullanmaya karar verir. Artık Akira gibi güçlere sahip olan Tetsuo, 1988 yılında Tokyo'yu tekrar yıkmak ister.

Fragman

61. Tokyo Godfathers - Tokyo Tanrıları

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: -

Süre: 92 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 8 Kasım 2003

Tokyo Tanrıları Film Konusu: Üç kişinin hayatı, Noel arifesinde çöplükte bir kız çocuğu bulduklarında sonsuza kadar değişir. Yeni yıl hızla yaklaşırken, toplumun dışlanmış bu üç üyesi çocuğun ailesini bulmak için bir araya gelirler ve hummalı bir çalışmaya başlarlar. Macera boyunca ilgisiz gibi görünen olaylarla karşılaşan kahramanlar, bu olaylar sırasında geçmişleriyle yüzleşmek zorunda kalırlar.

Fragman62. The Pirates! - Korsanlar!

IMDB: 6,7

Rotten Tomatoes: 86%

Sinemalar: 6,8

Süre: 88 dakika

Gişe Hasılatı: $31 Milyon

Vizyon Tarihi: 27 Nisan 2012

Korsanlar Film Konusu: Korsan Kaptan, bu zamana kadar her zaman Cutlass Liz, Peg Lef ve Black Bellamay gibi sert rakiplerinin gölgesinde kalmaktan bıkmıştır. Ama artık "Yılın Korsan Ödülü" nü almanın zamanı gelmiştir. Söylemesi kolay yapması zor olan bu işi gerçekleştirmek için kararlı olan Korsan Kaptan, doda türü nadir bir kuşu bulmak için bu kraliçenin işin içinde olduğu bir hikayeye atılır. Acaba sonunu getirebilecek mi?

Fragman

63. Batman: Mask of The Phantasm - Batman: Hayaletin Maskesi

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 84%

Sinemalar: 8,0

Süre: 76 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 25 Aralık 1993

Batman: Mask of The Phantasm Film Konusu: Batman, Gotham'da suçlulularla ölüm kalım savaşı verirken, bütün suç baronlarını ezip geçen kriminal bir suçluyla karşı karşıya gelmek zorunda kalır. Batman, bir yandan kendine atılan suçu temizlemek için fazlasıyla efor sarfetmesi gerekirken bir yandan da canilerle mücadele etmek zorundadır.

Fragman

64. Ponyo - Küçük Deniz Kızı Ponyo

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 92%

Sinemalar: 8,0

Süre: 101 dakika

Gişe Hasılatı: $15 Milyon

Vizyon Tarihi: 14 Ağustos 2009

Küçük Deniz Kızı Ponyo Film Konusu : Bir denizcinin oğlu olan 5 yaşındaki Sosuke, annesi Lisa ile birlikte okyanus kenarında sakin bir hayat yaşar. Bir gün sahilde şişeye hapsolmuş güzel bir akvaryum balığı bulur ve bu balığa Ponyo ismini verir. Usta bir büyücünün kızı olan Ponyo, Sosuke'ye aşık olur ve bir kız çocuğu olabilmek için babasının sihirli güçlerini kullanmaya karar verir. Ponyo'nun yaptığı bu sihir dünyada dengesizliğe neden olur ve Ponyo insan olmak için bir ömür boyu sürecek maceraya atılmak zorundadır.

Fragman

65. Ralph Breaks Internet - Ralph ve İnternet

IMDB: 7,1

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 8,1

Süre: 112 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 21 Kasım 2018

Ralph ve İnternet Film Konusu: Oyun bozan Ralph'den sonra, Ralph ve Venellope'in dostlukları Venellope'nin oyunu olan Rush Rush kırılıncaya kadar mükemmeldir. Yeni kurulan WI-FI yönlendiricisi sayesinde Ralp ve Venellope bir direksiyon bularak ve Venellope'nin oyununu kurtarmak için elinden geleni yapmaya kararlılar.

Fragman

66. The Princess and The Frog - Prenses ve Kurbağa

IMDB: 7,1

Rotten Tomatoes: 85%

Sinemalar: 8,0

Süre: 97 dakika

Gişe Hasılatı: $104 Milyon

Vizyon Tarihi: 11 Aralık 2009

Prenses ve Kurbağa Film Konusu: Tiana küçük bir kızken, babasıyla her zaman kendi restoranını açmak ister. Babası şimdi yanında olmasa da, bu hayalini her zaman düşünmektedir. Bir gece kurbağa dönüşmüş olan Naveen usulca Tiana'ya yaklaşır ve Tiana'dan onu öperek tekrar insana dönüşmesine ister. Ancak işler beklendiği gibi gitmez ve Tiana'da bir kurbağa dönüşür.

Fragman 

67. My Life as a Zucchini - Kabakçığın Hayatı

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 99%

Sinemalar: 6,8

Süre: 70 dakika

Gişe Hasılatı: $280 Bin

Vizyon Tarihi: 24 Şubat 2017

Kabakçığın Hayatı Film Konusu: Kabak, annesinin ölümünden sonra bir polis memuru tarafından diğer yetimlerini yaşadığı bir bakım evini götürülür. Burada Raymond ile arkadaşlık kurar. İlk başta yetimhanedeki düşmanca ve garip ortamıyla mücadele etmek zorunda kalır. Zucchini, yeni arkadaşı Raymond'un yardımı ile tekrar dostluğu ve sevgiyi öğrenir.

Fragman

68. 101 Dalmatians - 101 Dalmaçyalı

IMDB: 7,2

Rotten Tomatoes: 98%

Sinemalar: 8,7

Süre: 79 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 25 Ocak 1961

101 Dalmaçyalı Film Konusu: Pango ve Perdita'da on beş yavru köpek yavrusu yaşamaktadır. Cruella De Vil bu köpek yavrularına bayılır ve daha fazla yavru sahibi olmak ister. Pango ve Pardita onları zamanında bulabilir mi?

Fragman

69. The Lego Batman Movie - Lego Batman Filmi

IMDB: 7,3

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: 7,8

Süre: 104 dakika

Gişe Hasılatı: $176 Milyon

Vizyon Tarihi: 10 Şubat 2017

Lego Batman Filmi Film Konusu: Bruce Wayne(Batman) her zaman bir aileye sahip olmaktan korkmuştur. Yanlışlıkla Dick Grayson'u kabul ettiğinden beri isteksizce uğraşmak zorunda kalır. Joker, Phantom'a gönderildikten sonra, batman bunun Joker'in bir oyunu olduğunu ve oradan bütün suçluları çıkarmak için bir şeyler yapacağını düşünür. Batman ve arkadaşları Joker'i durdurabilecekler mi?

Fragman

70. The Nightmare Before Christmas - Noel Gecesi Kabusu

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 95%

Sinemalar: 8,2

Süre: 76 dakika

Gişe Hasılatı: $8,7 Milyon

Vizyon Tarihi: 29 Ekim 1993

Noel Gecesi Kabusu Film Konusu: Cadılar bayramı kasabasının kralı Jack Skellington, her yıl cadılar bayramı için aynı şeyi yapmaktan sıkılmıştır. Bir gün bir Noel Kasabasına rastlar, aradığı duyguların tam olarak da bu olduğuna karar verir. Yeni bulmuş olduğu bu şeyleri Cadılar Bayramı Kasabası ile paylaşmak için sabırsızlanıyordur ancak ortam beklediği gibi değildir.

Fragman

71. Monsters, Inc. - Sevimli Canavarlar

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 8,3

Süre: 92 dakika

Gişe Hasılatı: $34 Milyon

Vizyon Tarihi: 2 Kasım 2001

Sevimli Canavarlar Film Konusu: Sully and Mike, Canavarlar A.Ş olarak bilinen bir korkutma şirketinde çalışan ve tüm zamanların korkutma rekorunu kırmayı çalışan iki canavar arkadaştır. Mike, kız arkadaşı Selia'yla dışarıdayken, Mike'ın gazetesine göz atan Sully , gizli bir kapı keşfeder ve bu kapının arkasında saklanmış bir çocuk bulur. Sully, kimse öğrenmeden ve Armageddon dışarı çıkmadan önce çocuğu geri göndermek için Mike'ın yardımına ihtiyacı var!

Fragman72. The Iron Giant - Demir Dev

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 8,4

Süre: 86 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 6 Ağustos 1999

Demir Dev Film Konusu: Uzaydan dünyaya düşen dev bir robot on bir yaşındaki Hogarth Hughes'ın evini bulur. Genç Hughes ile sıkı bir arkadaşlık kuran dev, gizlenmek ve dünyada yaşamak için çok büyüktür. Paranoyak hükümet ise Dev'i yok etmek için elinden geleni her şeyi yapmaya kararlıdır.

Fragman

73. Spirited Away - Ruhların Kaçısı

IMDB: 8,6

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 8,6

Süre: 125 dakika

Gişe Hasılatı: $10 Milyon

Vizyon Tarihi: 28 Mart 2003

Ruhların Kaçışı Film Konusu: Ailesiyle birlikte yaşayan Chihiro adında küçük bir kız, gizemli bir yamaç tünelinden geçtikten sonra farklı bir dünyayı keşfeder. Ebeveynleri gizemli bir dönüşüm geçirdiğinde, Chihiro garip ruhlarla, çeşitli yaratıklar ve evine dönmesini engellemeye çalışan huysuz bir büyücüyle savaşmak zorunda kalır.

Fragman74. Anomalisa

IMDB: 7,3

Rotten Tomatoes: 92%

Sinemalar: 5,5

Süre: 90 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 11 Mart 2016

Anomalisa Film Konusu: Müşteri hizmetleri konusunda uzmanlaşmış bir yazar olan Michael Stone, insanlarla olan ilişkisi işle olan ilişkisi kadar iyi değildir. Heyecana karşı hassasiyeti ve olaylara karşı ilgisizliği kendisini monoton bir hayatını içine sokar. Ancak, bir iş gezisinde hayatını tamamen değiştirecek olan olağanüstü bir yabancıyla tanışır. Yavaş yavaş sıradan hayatı değişmeye başlamaktadır.

Fragman75. Tower - Kule

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 99%

Sinemalar: -

Süre: 82 dakika

Gişe Hasılatı: $98 Bin

Vizyon Tarihi: 3 Şubat 2017

Kule Film Konusu: Yaklaşık elli yıl önce, silahlı bir kişi Teksas Üniversitesinin yirmi yedinci katına çıkar ve ateş açmaya başlar. Animasyonlu ve aksiyon dolu bir belgesel olan Tower, o günün anlatılmamış olan hikayesini anlatıyor.

Fragman

76. Song of the Sea - Denizin Şarkısı

IMDB: 8,1

Rotten Tomatoes: 99%

Sinemalar: 7,9

Süre: 93 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 20 Kasım 2015

Denizin Şarkısı Film Konusu: Ben ve küçük kız kardeşi Saoirse, babaları Conor ile izole edilmiş bir deniz fenerinde yaşarlar. Anneleri altı yıl önce Saoirse'yi doğururken ölmüştür. Konuşamayan Saoirse, özel güçler göstermeye başlıyor ve bütün deniz canlıları ona saygı duymaya başlar ve sıradan bir küçük kız olmadığını gösterir.

Fragman

77. Toy Story 2 - Oyuncak Hikayesi 2

IMDB: 7,9

Rotten Tomatoes: 100%

Sinemalar: 8,3

Süre: 92 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 24 Kasım 1999

Oyuncak Hikayesi 2 Film Konusu: Andy yaz kampındayken, kovboy Woody açgözlü bir koleksiyoncu ve "Al's Toy Barn" un sabihi Al McWiggin tarafından alınakonur. Woody'i bir müzenin parçası olmaktan kurtarmak için Buzz ve arkadaşları Potato Head, Slinky Dog, Rex ve Hamm topyekun bir mücadeleye girmek zorundadır. Japonya'ya satılmadan bir önce Woody'i kurtarmanın bir yolunu bulmalılar.

Fragman

78. Who Framed Roger Rabbit - Masum Sanık Roger Rabbit

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 8,6

Süre: 104 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 22 Haziran 1988

Masum Sanık Roger Rabbit Film Konusu: Toon yıldızı Roger, karısı Jessica'nın başkasıyla el çırpma oynadığını görünce endişelenmeye başlar ve bir stüdyo dedektifi olan Eddia Valiant'ı karısını gözetlemesi için anlaşma yapar. Marvin, bir süre sonra ölü olarak bulunduğunda bütün gözler aniden Roger'a döner.

Fragman

79. The LEGO Movie 2 - Lego Filmi 2

IMDB: 6,6

Rotten Tomatoes: 85%

Sinemalar: 7,6

Süre: 107 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 8 Şubat 2019

Lego Filmi 2 Film Konusu: Her şeyin mükemmel olduğu zaman üzerinde beş yıl geçmişti ki lego halkı artık yeni bir tehditler karşı karşıya geldi. Uzaydan gelen işgalciler her şeyi mahvediyor ve hızla yeni yerleşim yerleri kuruyorlar. Batman ve arkadaşları bu olanlara bir son vermek ve lego dünyasını kurtarmak zorunda.

Fragman

80. Your Name - Senin Adın

IMDB: 8,4

Rotten Tomatoes: 98%

Sinemalar: 8,3

Süre: 106 dakika

Gişe Hasılatı: 4,7 Milyon

Vizyon Tarihi: 7 Nisan 2017

Senin Adın Film Konusu: Mitsuha Miyamizu, Japonya'nın dağlık Hida bölgesindeki Itomori kasabasında yaşayan küçük liseli bir kızdır. Sürekli yaşamından sıkılıyor ve bir erkek arkadaşı olmasını çok istiyor. Mitsuha, yakışıklık Taki ile tanıştığında her şey bambaşka oluyor.

Fragman

81. Howl’s Moving Castle - Yürüyen Şato

IMDB: 8,2

Rotten Tomatoes: 87%

Sinemalar: 8,4

Süre: 119 dakika

Gişe Hasılatı: $4,6 Milyon

Vizyon Tarihi: 17 Haziran 2005

Yürüyen Şato Film Konusu: Bir cadı tarafından yaşlı bir kadının vücuduna lanetlenen Sophie adındaki 18 yaşındaki bir kız ile bir sihirbaz arasındaki aşk hikayesi. Sophie üzerindeki büyüden kurtulmaya çalışırken ,kaderi onu yürüyen bir kaleye götürür. Kalede Sophie, Karishifa adlı bir şeytanla tanışır. Lanetini bozmak için şeytanla anlaşma yapan Sophie, 18 yaşındaki o genç bedenine geri dönebilecek mi?

Fragman

82. Persepolis

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 8,3

Süre: 96 dakika

Gişe Hasılatı: $4,4 Milyon

Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2008

Persepolis Film Konusu: Marjane, kadınları hapseden ve binlerce kişiyi hapse adan devrimci İran hükümeti devrinde yaşayan dokuz yaşındaki küçük bir kızdır. Bu zorlu hayattan kurtulmak için Avusturya'ya geçen Marjane burada beklemediği başka olaylarla mücadele etmek zorunda kalır.

Fragman

83. Wallace and Gromit: The Curse of the Were-Rabbit - Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı

IMDB: 7,4

Rotten Tomatoes: 95%

Sinemalar: 8,1

Süre: 85 dakika

Gişe Hasılatı: $56 Milyon

Vizyon Tarihi: 7 Kasım 2005

Wallace ve Gromit Yaramak Tavşana Karşı Film Konusu: Wallace ve köpekği Gromit, köyün sebzelerini tahrip etmek isteyen her türlü haşeraya karşı başarılı bir mücadele verirler. Bir gün yarı tavşan diyebilecekleri bir yaratık bütün sebzeleri yemeye başlayınca, köydeki herkesin gözü Wallace ve Gromit'e çevrilir. Wallace müşterilerini memnun etmek istiyorsa bu sinir bozucu tavşanı yakalamak zorundadır.

Fragman

84. Winnie the Pooh

IMDB: 7,2

Rotten Tomatoes: 91%

Sinemalar: 9,8

Süre: 63 dakika

Gişe Hasılatı: $27 Milyon

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2011

Winnie the Pooh Film Konusu: Yüz Dönümlü Tahta'da sıradan bir günde Winnie Pooh biraz bulmak için arayışa girer. Christopher Robin'den gelen bir notu yanlış yorumlayan Baykuş; Aslan, tavşan, güvercin, kanguru ve Pooh'yu Backson adlı bir yaratık tarafından hapsedilmiş bir arkadaşı kurtarmak için ikna etmeye çalışır.

Fragman

85. Bambi

IMDB: 7,3

Rotten Tomatoes: 90%

Sinemalar: 8,2

Süre: 70 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 21 Ağustos 1942

Bambi Film Konusu: İlkbahar gelişiyle ormanın bütün hayvanları annesinin Bambi adını verdiği bir yavrunun heyecanını duyuyor. Bambi, geyiklerin ve diğer orman hayvanlar için doğuştan gelen tehlikeleri erken öğrenmek zorunda.

Fragman

86. Princess Mononoke - Prenses Mononoke

IMDB: 8,4

Rotten Tomatoes: 93%

Sinemalar: 8,4

Süre: 134 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 19 Aralık 1997

Prenses Mononoke Film Konusu: Köyünü korumaya çalışırken genç savaşçı Ashitaka yaban domuz tanrısı tarafından lanetlenir. Hayatını kurtarmak için batı ormanlarına doğru gitmesi gerekiyor. Ormanlara vardığında acımasız Lady Eboshi ile savaşmak zorunda kalan genç prens, hem ormanları kurtarmayı hem de üzerindeki laneti kaldırmayı başarabilecek mi?

Fragman

87. My Neighbor Totoro - Komşum Totoro

IMDB: 8,2

Rotten Tomatoes: 94%

Sinemalar: 8,5

Süre: 86 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 13 Temmuz 1990

Komşum Totoro Film Konusu: 10 yaşındaki Satsuki ve ile dört yaşındaki kız kardeşi Mei, hastanede yatan annelerine daha yakın olmak babaları ile birlikte hastaneye daha yakın bir yere taşınırlar. Satsuki ve Mei buranın ormanlarında Totoro adı verilen büyük yaratıkların yaşadıkları yerleri keşfederler. Totoro ve kız kardeşler yakın arkadaş olurlar ve bir sürü maceraya atılırlar.

Fragman

88. Big Hero 6 - 6 Süper Kahraman

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 89%

Sinemalar: 8,5

Süre: 102 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 7 Kasım 2014

Süper Kahraman Film Konusu: Hiro, 13-14 yaşlarında yeni mezun olmuş genç bir çocuktur. Ağabeyi Tadashi'den yadım alana kadar hayatıyla ilgili ne yapacağını bilmiyor. Hiro, çalışkan öğrencilerin bir arada olduğu bir üniversiteye başvurur. Hiro ve arkadaşları, Baymax Hamadayla birlikte beklenmedik yolculuklara çıkarlar.

Fragman

89. The Lion King - Aslan Kral

IMDB: 8,5

Rotten Tomatoes: 93%

Sinemalar: 8,7

Süre: 88 dakika

Gişe Hasılatı: $94 Milyon

Vizyon Tarihi: 24 Haziran 1994

Aslan Kral Film Konusu: Genç aslan prens, amcası tarafından babasını öldürdüğü gerekçesiyle gruptan atılır. Amcası grubu zalimce yönetirken, genç aslan kral Savananın ıssız topraklarında büyür ve kendini geliştirir. Bir karar vermek zorunda kalacak olan prens, yalnızlığı mı yoksa şeytanla karşılaşmayı mı seçecek.

Fragman

90. Waltz with Bashir - Beşir'le Vals

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 96%

Sinemalar: 7,6

Süre: 90 dakika

Gişe Hasılatı: $2,3 Milyon

Vizyon Tarihi: 6 Şubat 2009

Beşir'le Vals Film Konusu: Bir gece, eski bir arkadaş ile oturan yönetmen Ari, günlerdir rüyasında hep aynı 26 kısır köpek tarafından kovalandığı anlatır. İki adam, rüyayı yorumladıklarında bunun, Lübnan savaşında İsrail Ordusu'nun bir misyonu olabileceğine karar verirler. Ari olayı eşelemeye başladıkça hafızası ona oyunlar oymaya başlar.

Fragman

91. A Bug's Life - Bir Böceğin Yaşamı

IMDB: 7,2

Rotten Tomatoes: 92%

Sinemalar: 8,4

Süre: 95 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 1998

Bir Böceğin Yaşamı Film Konusu: Her hasat mevsimi, aç gözlü çekirge sürüsü, karınca kolonisinden yiyecek haracı keser. Bir gün bu haraç yanlışlıkla yok edilir, buna kızan çekirgeler haracı iki katına çıkarırlar. Buna kızan karıncılar, Flik'i çekirgelerle savaşacak bir grup böcek savaşçı grubu bulmak için gönderir. Ancak bulunan grup tam bir yeteneksiz grubu olmasına rağmen tek şansları budur!

Fragman

92. Mary and Max - Mary ve Max

IMDB: 8,1

Rotten Tomatoes: 95%

Sinemalar: 8,5

Süre: 92 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 9 Nisan 2009

Mary ve Max Film Konusu: İki beklenmedik kalam arkadaşı arasında başlayan sıcak bir dostluk hikayesi. Malbourne banliyölerinde yaşayan yalnız sekiz yaşındaki kız Mary ile New York'da yaşayan kırk dört yaşındaki obez Max'in hayatları uzak dostluk sayesinde değişiyor.

Fragman

93. Teen Titans Go! To the Movies

IMDB: 6,8

Rotten Tomatoes: 91%

Sinemalar: 8,5

Süre: 92 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 27 Temmuz 2018

Teen Titans Go! To the Movies Film Konusu: Hollywood, tüm süper kahramanları bir arada toplayacak ve gişe rekorları kıracak bir film yapmaya başladığında, Teen Titans kendilerinin bir yıldız olarak görülmediğinin farkına varır. Ama grubun lideri Robin, durumu değiştirmek için elinden geleni yapacaktır.

Fragman

94. Bolt

IMDB: 6,8

Rotten Tomatoes: 89%

Sinemalar: 8,1

Süre: 96 dakika

Gişe Hasılatı: $114 Milyon

Vizyon Tarihi: 21 Kasım 2008

Bolt Film Konusu: Beyaz çoban köpeği Bolt, bütün hayatını süper güçlerinin olduğunu sandığı bir televizyon programında geçirmiştir. Stüdyodan yanlışlıkla ayrıldığında, Mittens adlı bir kedi ve Rihon adlı şeker bir hamster ile tanışır. Bir yandan stüdyosunu bulmaya çalışan Bolt, bu arada hiç süper gücünün olmadığını fark ediyor.

Fragman

95. Shrek 2 - Şrek 2

IMDB: 7,2

Rotten Tomatoes: 89%

Sinemalar: 8,3

Süre: 93 dakika

Gişe Hasılatı: $436 Milyon

Vizyon Tarihi: 19 Mayıs 2004

Şrek 2 Film Konusu: Güzel bir balayından sonra yeni evliler Şrek ve Fiona, Fiona'nın ailesi tarafından evliliklerini kutlamak için çağrılırlar. Babasının bir anda karar değiştirmesi nedeniyle işler hiç hoş bir hal almaz. İkisini ayırmaya kararlı olan Kral, Şrek'i öldürmek için çizmeli kediyi görevlendirir.

Fragman

96. Tangled - Karmakarışık

IMDB: 7,7

Rotten Tomatoes: 89%

Sinemalar: 8,3

Süre: 100 dakika

Gişe Hasılatı: $201 Milyon

Vizyon Tarihi: 24 Kasım 2010

Karmakarışık Film Konusu: Kral ve Kraliçenin 18 yıldır kayıp kızları Rapunzel, tuzağa düşürüldüğü uzun kuleden kaçmak için esprili bir suçlu olan Flynn Rider ile işbirliği yapar. Fenerleri bulmak için yola çıktıklarında aksilikler peşlerini bırakmaz.

Fragman

97. The Simpsons Movie - Simpsonlar: Sinema Filmi

IMDB: 7,3

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 8,1

Süre: 87 dakika

Gişe Hasılatı: $183 Milyon

Vizyon Tarihi: 27 Temmuz 2007

Sinema Filmi Film Konusu: Lisa Simpson sayesinde, Springfield Gölü bir zamanlar kirli olan görüntüsünden kurtulmuştur. Ancak göl bir anda domuz pislikleriyle tekrar kirletilir, EPA Springfield'a yok etmek için bir kubbe yapılır. Simpson ailesi buradan kaçmaya başarı ve Alaska'da yeni bir hayata başlarlar.

Fragman

98. James and The Giant Peach

IMDB: 6,7

Rotten Tomatoes: 91%

Sinemalar: -

Süre: 79 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 12 Nisan 1996

James and The Giant Peach Film Konusu: James'in İngiltere sahilindeki mutlu hayatı ailesi bir gergedan tarafından öldürüldüğünde sona erer ve iki korkunç teyzesiyle yaşamaya gider. Burada büyüyen dev şeftalinin içindeki böceklerle arkadaş olur ve New York'a a doğru bir yolculuğa çıkar.

Fragman

99. Shrek - Şrek

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 8,3

Süre: 90 dakika

Gişe Hasılatı: $267 Milyon

Vizyon Tarihi: 18 Mayıs 2001

Şrek Film Konusu: Bir zamanlar bataklıkta yaşayan korkunç yeşil dev Şrek, bataklığında yaşayan yaratıkların kötü kalpli Lord Farquaad tarafından yasaklanmasıyla harekete geçmek zorunda kalır. Şrek bataklığını geri almak ve Prenses Fiona'yı kurtarmak için adı gibi kendisi de Eşek ile bu işi başarabilecek mi?

Fragman

100. Frankenweenie

IMDB: 6,9

Rotten Tomatoes: 87%

Sinemalar: 7,4

Süre: 87 dakika

Gişe Hasılatı: $35 Milyon

Vizyon Tarihi: 5 Ekim 2012

Frankweenie Film Konusu: Victor'un evcil köpeği Sparky'e bir araba çarptığında, Victor kendi bildiği yol ile köpeğini tekrar getirir. Hayata gelen civata boyunlu bu "canavar" komşularını korkutmaya ve etrafa dehşet saçmaya başladığında, Victor komşularının bunun eski köpeği olduğuna ikna etmeli.

Fragman

101. Rango

IMDB: 7,2

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 8,2

Süre: 107 dakika

Gişe Hasılatı: $123 Milyon

Vizyon Tarihi: 4 Mart 2011

Rango Film Konusu: Rango oyun yapmadığı sürece her zaman macera arayışında olan evcil bir bukalemundur. Bir araba kazasından sonra kendini Dirt adlı bir kasabada bulur. Kasabanın suya ihtiyacı kadar şerife ve kahramana ihtiyacı vardır. Rango, kasabanın kahramanı olmayı kabul eder ve su arayışına girer.

Fragman

102. Sleeping Beauty - Uyuyan Güzel

IMDB: 7,2

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 8,1

Süre: 75 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 25 Aralık 1959

Uyuyan Güzel Film Konusu: Güzel prenses Aurora'nın doğum gününü kutlamak için herkes bir araya toplanır. İstenmeyen konuk kötü peri Maleficent görünene kadar her şey yolundadır. Maleficent, genç prensesi lanetler ve 16. doğum gününde öleceğini söyler. İyi peri Marryweather, Aurora'yı derin bir uykuya dalması için büyüyü değiştirir ve onu uykudan uyandırmanın tek yolu aşkının öpücüğüdür.

Fragman

103. Monsters University - Sevimli Canavarlar Üniversitesi

IMDB: 7,3

Rotten Tomatoes: 80%

Sinemalar: 7,2

Süre: 104 dakika

Gişe Hasılatı: %260 Milyon

Vizyon Tarihi: 21 Haziran 2013

Sevimli Canavarlar Film Konusu: Ayrılmaz çift Mike ve Sully, her zaman iyi arkadaş değillerdi. Birbiriyle geçinemeyen bu iki canavar karşılaştıkları andan itibaren birbirlerine dayanamıyorlar. Mike ve Sully aralarındaki farklılıkları aşıyorlar ve iyi bir dost olmaya çalışıyorlar.

Fragman104. Missing Link - Kayıp Bağlantı

IMDB: 6,7

Rotten Tomatoes: 89%

Sinemalar: 7,8

Süre: 93 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 12 Nisan 2019

Missing Link Film Konusu: Karizmatik Sir Lionel Frost kendisini dünyanın en önde gelen canavar araştırmacısı olarak görür. Sorun ise küçük düşünen akranlarının hiçbirinin bunu bilmediği. Sir Lionel Frost, hem kendini hemde efsanevi bir yaratığın varlığını kanıtlamak için Kuzeybatı Pasifik bölgesine ziyaret etmesi gerekiyor.

Fragman

105. Ice Age: The Meltdown - Buz Devri: Erime Başlıyor

IMDB: 6,8

Rotten Tomatoes: 57%

Sinemalar: 7,9

Süre: 91 dakika

Gişe Hasılatı: $195 Milyon

Vizyon Tarihi: 31 Mart 2006

Buz Devri 2 Film Konusu: Yaşadıkları vadideki buzlar erimeye başladığı zaman mamut Manny, kılış dişli aslan Diego ve tembel hayvan Sid diğer hayvanları vadiyi terk etmelerini söylerler. Grup bir yandan vadiyi terk etmeye çalışırken, Manny vadinin dışında Ellie adlı dişi mamut ile tanışır. Bu arada sincap Scrat cevizini en sıradışı durumlarda geri almaya çalışır.

Fragman

106. Spider-Man: Into the Spider-Verse - Örümcek Adam: Örümcek Evreninde

IMDB: 8,4

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 8,1

Süre: 117 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 14 Aralık 2018

Spider-Man: Into the Spider-Verse Film Konusu: Brooklyn'le bir genç Miles Morales, yeni okuluna uyum sağlarken kendi sorunlarıyla mücadele etmek zorundadır. Bu arada yeni Spider Man olmak için çabalayan Miles Morales, eski spider-man olan Peter Parker'den farklı bir evrende eğitim alıyor.

Fragman

107. Captain Underpants: The First Epic Movie - Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film

IMDB: 6,2

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 6,6

Süre: 89 dakika

Gişe Hasılatı: $74 Milyon

Vizyon Tarihi: 2 Haziran 2017

Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film Konusu: George ve Harold, iç karartıcı Jerome Horwits okulun eğlenceli yapan iki yaratıcı şakacı. İkisi, bunaldıkları kötü kalpli Bay Krupp'u hipnotize eder. Krupp, Kaptan Düşükdon adlı beceriksiz ama kibar ve hevesli bir süper kahramana dönüşür. İlk başta dalga geçtikleri Kaptan Düşükdon aslında beklediklerinden daha büyük birisi olabilir?

Fragman

108. Fantasia

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 94%

Sinemalar: 8,2

Süre: 125 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 18 Haziran 1941

Fantasia Film konusu: Walt Disney'in başyapıtı olarak sunulan Fantasia'da pek çok Disney kahramanı, klasik müzik eşliğinde izleyiciyi büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. Sekiz bölümden oluşan bu fantastik animasyon Fındıkkıran ve Shirbazın Çırağı eserleriyle, gözlere olduğu kadar kulaklara da hitap ediyor.

Fragman109. The Book of Life - Hayat Kitabı

IMDB: 7,3

Rotten Tomatoes: 82%

Sinemalar: 6,5

Süre: 95 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2014

Hayat Kitabı Film Konusu: Ailesinin beklentilerini yerine getirmek ve kalbini takip etmek arasında kalan genç bir adam olan Manolo, en büyük korkularıyla yüzleşmesi gereken üç fantastik dünyayı kapsana bir maceraya atılıyor.

Fragman

110. Onward - Hadi Gidelim

IMDB: 7,5

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 6,8

Süre: 102 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 6 Mart 2020

Hadi Gidelim Film Konusu: Mistik yaratıkların yaşadığı huzurlu New Mushroomton kasabasında, beceriksiz on altı yaşındaki lise öğrencisi Lightfoot, uzun süredir öldüğünü düşündüğü babasında bir tahta sopa aldığında büyünün hala yaşadığını anlıyor. Şimdi, Ian ve taş kafalı kardeşi Barley, nihayet bu büyüyü kullanarak babalarını geri getirebilir ve birlikte güzel bir hayat yaşabilirler. Bunu yapmak için öncelikle sihrin nasıl çalıştığını keşfetmek zorundalar.

Fragman

111. It's Such a Beautiful Day - Ne Güzel Bir Gün

IMDB: 8,3

Rotten Tomatoes: 100%

Sinemalar: -

Süre: 62 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 5 Ekim 2012

Ne Güzel Bir Gün Film Konusu: İki kez Akademi ödülü adayı Don Hertzfeldt, Bill adındaki bir adam hakkındaki üç kısa filmi sorunsuz şekilde birleştirdiği eğlenceli ve karanlık mizahi eseri. Birleştirdiği filmlerin adları: "Eveything will be OK" , "I am So Proud of You" ve "It's Such a Beautiful Day" .

Fragman

112. Wolf Children Ame and Yuki

IMDB: 8,1

Rotten Tomatoes: 94%

Sinemalar: 8,3

Süre: 117 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2012

Wolf Children Ame and Yuki Film Konusu: Kurt adam sevgilisi çocuklarını beslemek için çıktığı yiyecek avında beklenmedik bir kazada hayatını kaybettikten sonra tek başına kalan genç bir kadın, kurt oğlu ve kızını toplumdan saklayarak yetiştirmek zorunda.

Fragman

113. The Tale of The Princess Kaguya - Prenses Kaguya Masalı

IMDB: 8,0

Rotten Tomatoes: 100%

Sinemalar: 6,5

Süre: 137 dakika

Gişe Hasılatı: $408 Bin

Vizyon Tarihi: 13 Mart 2015

Prenses Kaguya Masalı Film Konusu: Bambu satarak geçimini sağlayan yaşlı bir adam, bir gün bambunun içinde bir prenses bulur. Adı Kaguya olan prenses, sadece bir parmak büyüklüğündedir. Kaguya büyüdüğünde çok güzel bir kıza dönüşür ve herkes onla evlenmek ister ancak kimse Kaguya'nın istediğini yerine getiremez. Evlenmek isteyen Japonya İmparatoru Kaguya'nın istediğini yerine getirebilecek mi?

Fragman

114. Monster House - Canavar Ev

IMDB: 6,6

Rotten Tomatoes: 75%

Sinemalar: 8,0

Süre: 91 dakika

Gişe Hasılatı: $74 Milyon

Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2006

Canavar Ev Film Konusu: Küçük DJ'nin evinin karşısındaki caddede yaşayan huysuz yaşlı adam hakkında ciddi şüpheleri var. Yaşlı adam kalp krizi geçirip hastaneye kaldırıldığında DJ her şeyin sona erdiğini düşünür. Ama, Cadılar Bayramı öncesi canavar evin DJ ve arkadaşlarını yeme gibi bir planı var.

Fragman

115. Another Day of Life

IMDB: 7,2

Rotten Tomatoes: 89%

Sinemalar: 7,3

Süre: 85 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 26 Kasım 2018

Another Day of Life Film Konusu: Ünlü polonyalı muhabir Ryszard Kapuscinski üç aylık sürükleyici bir yolculuğa çıkar. Ön hatlarının gün içinde el değiştirdiği Angola iç savaşında yaşadıklarını kaleme alaraka hayatında sonsuza kadar değişecek bir değişiklik yaratır.

Fragman

116. The Girl Who Leapt Through Time - Zamanda Sıçrayan Kız

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 88%

Sinemalar: 8,3

Süre: 98 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2006

The Girl Who Leapt Through Time Film Konusu: Makoto adında liseli bir kız, zamanda geri gitmek ve yolculuk etme güçlerini kazanır. Bu gücü kendi yararları için kullanmaya karar verir. Makoto hariç çok az kişi, başkalarının yaşamını kendisi kadar etkilediğini biliyor.

Fragman

117. Mirai

IMDB: 7,0

Rotten Tomatoes: 91%

Sinemalar: 7,2

Süre: 98 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019

Mirai Film Konusu: Dört yaşındaki Kun, yeni doğan kadeşi Mirai doğduktan sonra ilgi odağı olmaya başladığında hayal kırıklığına uğrar ve kardeşini kabul etmeyi reddeder. Bahçelerinde büyülü ve gizemli bir geçit açıldığında, Kun ailesinin genç halleriyle tanışma fırsatı elde eder. Ayrıca kız kardeşi ile aynı adı taşıyan yaşlı bir kadın tarafından ziyaret edilir ve dünyası değişmeye başlar.

Fragman

118. Klaus

IMDB: 8,2

Rotten Tomatoes: 94%

Sinemalar: 7,9

Süre: 96 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 15 Kasım 2019

Klaus Film Konusu: Basit bir nezaket, uzakta bile olsa her zaman ortamı yumuşatır. Smeerensburg'un yeni postacısı Jesper, oyuncak üreticisi Klaus ile arkadaş olduğunda, eski oyuncakların dağıtılma zamanı geliyor ve mutsuz kasabalar bile bu neşeden payını alıyor.

Fragman

119. In This Corner of the World

IMDB: 7,8

Rotten Tomatoes: 97%

Sinemalar: 8,3

Süre: 129 dakika

Gişe Hasılatı: -

Vizyon Tarihi: 12 Kasım 2016

In This Corner of the World Film Konusu: İkinci Dünya Savaşı sırasında Hiroşima'da bulunan masum yetenekli bir ressam Suzu evlendikten sonra ailesine bakmak için çoğu şey eksik olmasına rağmen yemek pişirmek zorunda. Günlük yaşam gittikçe zorlaşırken, Suzu hala içindeki yaşam sevincini sürdürebilecek mi?

Fragman

120. Rocks in My Pockets - Cebimdeki Taşlar

IMDB: 7,5

Rotten Tomatoes: 100%

Sinemalar: -

Süre: 88 dakika

Gişe Hasılatı: $22 Bin

Vizyon Tarihi: 22 Ağustos 2014

Cebimdeki Taşlar Film Konusu: Letonyalı sanatçı Signe Baumane, ailesinin kuşaklar boyunca muzdarip olduğu depresyon, intihar ve şizofreni hikayeleri ilgili yaşamış olduğu deneyimleri bu eserde anlatıyor.

Fragman

Kaynaklar:

imdb.com

rottentomatoes.com

sinemalar.com

wikipedia.org

youtube.comKüçük bir destek binlerce beğeniden daha değerlidir
https://bylge-images.s3.amazonaws.com/filim.jpeg
filmkolik

Ailenizin Ilımsız Film Eleştirmeni

Bylge Icon
Bylge Icon