Bylge'nin amacı ve çalışma şekli

May 1, 20202 dakika

Hepimiz yeni bir site ile karşılaştığımız zaman, aklımıza gelen ilk soru, bu site nedir veya ne işe yarar sorusu ister istemez aklımıza gelir. Bunun için bylge.com kısaca nedir, nasıl çalışır, hangi ihtiyacı karşılaşıyor veya ne gibi özellikleri var soruları sanırım açıklamam gerekiyor çünkü çevremden çok fazla bu site var da ne işe yarıyor gibi bir sürü soru aldım. Bunun için böyle bir yazı yazmayı uygun buldum. Bu yazı kapsamında şimdilik amacını ve çalışma şeklini açıklamak istiyorum.

Bylge 'nin Amacı

Bylge 'nin nihai amacı, kullanıcıya bilgiyi doğru şekilde, doğru yerde ve en ferah şekilde kullanıcıya sunabilmektir. Aynı zamanda bilgi sahibinin bu yazılarından para kazanabilmesi sağlayabilmektir. Bu tanım sadece benim kişisel olarak tanımlamış olduğum cümlelerdir. Büyük ihtimalle kullanılmaya başlandığı zaman başka kullanıcılardan tarafından daha farklı kullanım amaçları oluşacaktır.

Çalışma Şekli

Sitenin çalışma şekli yazar ve okur olmanıza göre iki farklı şekilde değerlendirebiliriz. Burada farklıdan kastım, elde edeceğiniz yarar veya kullanım şekli farklılıkları. Eğer site içinde sadece okuma için kullanacaksanız. Siteyi üye olmanıza gerek yok. Burada yayınlanmış ve yayınlanacak olan makaleleri makale sayı sınırı olmadan okuyabilirsiniz. Eğer okuduğunuz makaleye yorum, beğenme, sonra oku, destekleme gibi makaleye ait özellikleri veya siteyi özelleştirme, bir kullanıcıyı takip etme, haberlere ulaşma, veya gelecek daha fazla özelliği de kullanmak için üye olmanız şart.

Eğer sitede yazar olmak istiyorsanız sizinde tahmin edeceğiniz gibi siteye üye olmanız şart. Üye olduktan sonra, hesabınızda yer alan makale yaz özelliğini kullanarak makale oluşturabilir ve bu makalelerden gelir elde edebilirsiniz. Nasıl gelir elde edilecek sorusu şöyle. Örnek olarak, ben bu makaleye yayınladım ve bu makale kullanıcılardan tarafından beğenilirse(hissel anlamda), kullanıcı bu makalenin ana ekranında görüntülenen destekle butonunu kullanarak makalemi destekleyebilir. Bu destek tamamen gönüllü olarak kullanıcı tarafından verilen destek, hesabınızda biriken damlaları daha sonra bylge içerisinde yer alan damla sat işlevi kullanarak satabilirsiniz. Satış üzerinden 20% 'lik bylge hizmet bedeli ve 0.5% - 2% para transfer kesintisinden sonra kalan damlalar dolar, euro veya türk lirası para birimi cinsinden hesabınıza aktarabilirsiniz.

Küçük bir destek binlerce beğeniden daha değerlidir
https://bylge-images.s3.amazonaws.com/wheat-3241114_1920.jpg
Ali Söylemez

Endüstri Mühendisi, Yazılımcı - Bylge.com Kurucusu

Bylge Icon
Bylge Icon