Bylge Versiyon 4 Yakında Yayında

Feb 17, 20211 dakika

Küçük bir hayalle başladığım Bylge serüveninde, Bylge'nin hem Türkiye hem de Dünya'daki bu zamana kadar yeterince karşılanamamış içerik ve makale yönetim sıkıntısına bir çözüm getireceği kanaatine vardım. Bundan dolayı Bylge'ye yatırım yapmaya devam edeceğim.Bu zamana kadar Bylge'nin üç adet versiyonun yayınladım. Şu anda görmüş olduğunuz versiyon 9 aydır yayında ve çok ham olmasına rağmen öğretmenlerimizden, öğrencilerimizden, okumaya ve yazmanın bir cevher olduğunu anlayan güzel insanlar tarafından fazlasıyla takdir edildi.Bu 9 aylık süreçte Bylge'nin programsal, yazılımsal, mantıksal ve yönetimsel olarak olması gereken özellikleri analiz ettim. Yaptığım analizler sonrasında Bylge'nin V3 versiyonunun yetmediğini gördüm. Bunun için Bylge üzerinde bu zamana kadar yapmış olduğum en büyük değişiklikleri V4(Versiyon - 4) etiketi ile yayına alacağım. Bylge'nin yeni versiyonunda çok karşılaşmadığınız ve kullanmadığınız bir sürü yenilik gelecek. Hepsini bu içerikte yazmayacağım ama merak eden arkadaşlar için küçük bir liste yaptım. V4 versiyonunu yayına aldıktan sonra bir kullanım rehberi hazırlayacağım. V4 ile birlikte gelecek yeni özelliklerden sadece bir kaçı aşağıdaki gibi; 1. İçerik sayfalarında hem mobil hem de masaüstü ekranlarında sadece bir adet reklam gösterilecek.
 2. İçeriklere 10'luk(Likert) yıldız ölçekleme ile puanlanabilecek.
 3. Metin editörü yeniden ele alınarak H2 ve H3 başlıklar, makaleye döküman ekleme, otomatik kaydetme, içerik bağımsız kapak resmi seçimi vb. özellikler eklenecek.
 4. Kategori, Kontrol Paneli, Yazar sayfaları yenilenerek ve gerekli olan liste ekranları oluşturulacak.
 5. İçeriklerde beğenenler, puanlayanlar, istatistikler vb. liste ve detay ekranları ile daha doyurucu bilgiler verilecek.
 6. İçeriklerde en az 200 karakter kısıtı konulacak, 200 altı yazılarak için Bylge Külçesi adında sadece bilgi paylaşımı yapılabilecek bir nesne oluşturulacak.
 7. Listeler, Eğitimler ve Projeler gibi farklı özellikteki içeriğin kendi içinde çıkan bir takım kolay ulaşım alanları sağlanacak. Bu alanların her biri kendine has özelliklere sahip olacak.
 8. Kullanıcı karşılama sayfası, kullanıcı içerikleri pin etme ve kullanıcın kategorisel gücü gösterilecek
 9. Görevler, başarımlar ve Yazar yolculuğu gibi yazarın kendini geliştirmesi için yardımcı bileşenler dahil edilecek.
 10. İçeriklere soru bağlanabilecek, yazar bu soruları isterse cevaplayacak.
 11. Tek kademe olan yoruma bağlı cevap işlemi üç kademeyi kadar inecek..
 12. ......Bylge'ye yukarıda da listelediğim gibi 100'ün üzerinde yeni özellik kazandırıyoruz. V4, tasarımsal olarak V3'den tamamen ayrılacak. V4, kullanıcı dostu yazmayı ve okumayı teşvik eden bir ürün olmasına dikkat ediyorum. Beni takip etmeyi unutmayın... Bu özellikleri en kısa zamanda yayına almak için çalışıyorum, V4, mümkün olan en kısa zamanda siz değerli Bylge okuyucuları ve yazarlarına hizmet etmeye başlayacak.Herşey gönlünüzce olsun. Sağlıcakla kalınKüçük bir destek binlerce beğeniden daha değerlidir
https://bylge-images.s3.amazonaws.com/wheat-3241114_1920.jpg
Ali Söylemez

Endüstri Mühendisi, Yazılımcı - Bylge.com Kurucusu

Bylge Icon
Bylge Icon