Fedakarlık Sözleri, Fedakarlık ile İlgili Sözler

Aug 13, 20204 dakika

Çok fedakarlık yapana kıymet verilseydi, yıllarca tarla süren öküze bıçak sürülmezdi.Fedakarlık dediğin şey, başkası için yaptıkların değil, kendin için yapmadıklarındır aslında.Nefesinden fedakarlık etmeyen, gerçek hürriyete kavuşamaz.Her türlü fedakarlık yapıp kendinden ödün verdiğin zaman sanma ki sevileceksin sadece daha çok üzüleceksin.Fedakarlık karşılıklı olana denir. Biri "fedâ" ederken diğer "kar" yapıyorsa, ona ticaret denir.Fazla fedakarlık kişinin kendi kul hakkına girmesidir.Hayvanların sadakatleri, yavrularına gösterdikleri fedakarlık, yavruları için canlarını ortaya koymaları ve daha bir çok özellikleri insanların örnek olması gereken güzel vasıflarıdır.Gereğinden fazla fedakarlık yapıp herkes "evet" derseniz, çevrenizdekileri buna alıştırır, özgürlüğünüzü onların eline verirsiniz. Çevredeki kişilerden saygı ve değer görmezsiniz.Eş seçerken, ne kadar güçlü olduğuna değil, sizin için ne kadar fedakarlık yapacağına ve ne kadar mücadele edeceğine bakın. Güç kaybedebilir. Ama mücadele, sevgi var olduğu sürece devam eder.

Mesafenin önemi yoktur. Burnunun dibinde olsa ne olacak? Seni anlamıyorsa!Ama birisi vardır ki, dünyanın öbür ucunda, en ihtiyaç duyduğun anda, iki satırıyla bile olsa, bir çırpıda yanı başında. Mesafe, uzaklıklarda değil. Mesafe, fedakarlıkta.Velhasıl kelam; İyilik her insana lakin fedakarlık sadece sizi sevene ve vefalı insanlara yapılır.Sevgide fedakarlık yolunu bulamayanları asla gönül kapınızdan içeri sokmayın.Gerçek aşk özveridir, fedakarlığa hazır olmaktır. - Sadhu VasvamiEn büyük fedakarlık, bir başkası uğruna kendi mutluluğunuzu feda ettiğiniz zamandır.Harika şeyler fedakarlık yapılmadan elde edilemez.Eğer kimsenin sahip olmadığı bir şeye sahip olmak istiyorsan, bu zamana kadar kimsenin yapmadığı fedakarlığı yapmak zorundasın.

Ebeveynlik bir kişinin bu dünyada yapabileceği en büyük fedakarlıktır. Hayatını çocuklarının geleceği için harcamak büyük bir kahramanlıktır.Bugün fedakarlık olarak görünen şeyin zamanı geldiğinde kendinize yapmış olduğunuz en büyük yatırım olduğunu bir gün anlayacaksınız. - Gordon HinckleyFedakarlık yapmadan bu hayatta başarılı olamazsın. - Gloria AlfredBu hayatta üç şeyde fedakarlık yapmamalısın; Ailen, kalbin ve haysiyetin.Belki bir gün onun bütün kalbiyle onlar için yapmış olduğu tüm fedakarlıkları anlayacaklar. - John Mark GreenSizin için bir şeylerini feda eden insanlara değer verin ve takdir edin. Çünkü bu "şeylerin" belki de bu onların herşeyi olduğunu bilemezsiniz.Bulunduğu yere şans eseri gelmedim. Çok çalıştım ve başkalarının göze alamadığı fedakarlıkları yaptım.Bugünden fedakarlık yapan, yarının keyfini çıkarır.

Fedakarlık başarıdan önce gelir.Büyük liderler insanların hayatlarını kurtarmak için sayıları feda edenlerdir, kötü liderler sayılır için insanların feda edenlerdir.İleride olmak istediğiniz kişi olabilmek için bugünden fedakarlık yapmanız gerekir. - Eric ThomasHer başarılı hikayede fedakarlık yapan birisin rastlarsınız. - Peter DruckerSadece istemek yeterli değil. Kendinle istediğin için ne kadar fedakarlık yapabileceğini sormalısın. - Franklin RooseveltKişisel fedakarlık kararlarımızı ve azmimizi yönlendiren inanılmaz bir güçtür - Taylor GodoyBaşarı, uykunuzdan ve eğlencenizden fedakarlık yapmanızı ister.Gerçek aşk her zaman fedakarlıkla sarılıdır.Aşkta ve yaşamda her zaman kendine karşı dürüst ol. Ne istedikleri gibi bir kişi ol ne de istedikleri için kendinden fedakarlık yap. - Charles OrlandoGüçlü ilişkiler birbiri için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen iki kişi arasında yaşanır.

Şunu unutmayın. Aşk, fedakarlıkla yaşar ve vermekle beslenir. Eğer fedakarlık yoksa, aşkta yoktur. - Maximilian KalbeNe zaman başarılı bir insana rastlasan sadece halkın teveccühünü görürsün, buraya ulaşmak için yapmış olduğu fedakarlıklarından hiçbir zaman haberin olmaz.Birazcık fedakarlık yaparak çoğu kişi kurtarabilirsin. - Joel OsteenBaşkalarını ısıtmak için kendini ateşin içine atacak kadar fedakarlık yapman gerekmez.Aşk mutluluğu olmak değil, fedakarlık yapmaya hevesli olmaktır. - Michael NovakBaşarının yollarında azim, kararlılık ve fedakarlıkla yürünür.Bazen onlarca yıllık özgürlüğü kazanmak için bir kaç yılı feda etmek gerekebilir.Çok çalışma ve fedakarlık her zaman en iyi sonuçları verir.Harika olan hiçbir şey bu zamana kadar kişisel fedakarlık yapılmadan başarılamamıştır. Hedeflerine ulaşmak için gerekli olan ücreti ödemek zorundasın. - Lailah AkitaEğer hiç fedakarlık yapmadan kazandıysan, mutlu olabilirsin. Ama mücadele ederek kazanmak daha tatmin edicidir. - Andres İniestaFedakarlığın sınırı yoktur. - Josephus DanielsÇoğu zaman büyümek için fedakarlık yapmamız gerektiğini unuturuz. - Alberto VillodoOnlara yaptığını fedakarlığı sana yapmayan insanlarla zamanını harcama. -

Küçük bir destek binlerce beğeniden daha değerlidir
https://bylge-images.s3-eu-west-1.amazonaws.com/next-eb863140-8da2-11ea-88e5-c3989f1eeaf7.jpeg
İstanbul

En güzel sözlerin ustası...

Bylge Icon
Bylge Icon