İmam Şafi Hazretlerinin Okuduğu Salavat

09/24/20201 dakikalık okuma

Arapçası: اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰى مُحَمَّدٍ بِعَدَدِ مَنْ صَلَّى عَلَيْهِ وَصَلِّ عَلٰى مُحَمَّدٍ بِعَدَدٍ مَنْ لَمْ يُصَلِّ عَلَيْهِ وَصَلِّ عَلٰى مُحَمَّدٍ كَمَا أَمَرْتَ بِالصَّلاَةِ عَلَيْهِ وَصَلِّ عَلٰى مُحَمَّدٍ كَمَا تُحِبُّ أَنْ يُصَلَّى عَلَيْهِ وَصَلِّ عَلٰى مُحَمَّدٍ كَمَا تَنْبَغِي الصَّلاَةُ عَلَيْهِ. صَلَّى الله عَلٰى نَبِيِّنَا مُحَمَّدٍ كُلَّمَا ذَكَرَهُ الذَّاكِرُونَ وَغَفَلَ عَنْ ذِكْرِهِ الْغَافَلُونَAnlamı: Allah’ım! Muhammed’e ve âline, O’na salât edenler sayısınca salât eyle! Efendimiz Muhammed’e ve Efendimiz Muhammed’in âline, O’na salât getirmeyenler sayısınca salât eyle! Muhammed’e O’na nasıl salât edilmesini emir buyurduysan o şekilde salât eyle! Muhammed’e O’na salât getirilmesini sevdiğin şekilde salât eyle! Muhammed’e O’na nasıl salât etmek gerekiyorsa öyle salât eyle! Allah peygamberimiz Muhammed’e zikredenler O’nu her zikrettiğinde, gâfiller O’ndan her gâfil kaldığında salât etsin!

https://bylge-images.s3-eu-west-1.amazonaws.com/5fbdbd40-f53a-11ea-a965-cbfa601daa57.jpeg
MURAT CANSIZ

Doğayı ve de gezmeyi, bilgisayar programları kullanmayı, internette sörf yapmayı, spor, oyun gibi aktiviteleri severim. Her ne olursa olsun hayatın kötü tarafına, olumsuzluğa değil, tam tersine olumlu yönüne odaklanıp HAYATIN TADINI ÇIKARIN

https://bylge-images.s3-eu-west-1.amazonaws.com/5fbdbd40-f53a-11ea-a965-cbfa601daa57.jpegMURAT CANSIZ senin desteğini bekliyor.
İçerik paylaşarak para kazanmanın kolay yolu 💰