LOL Ticket Atma

Jul 31, 20203 dakika

LOL Ticket veya LOL Bilet Nedir?

Ticket yada bilet atma işlemi günümüzdeki modern oyunların hepsinde yer alır. Her oyunda farklı bilet atma veya ticket türleri olsa da mantık hepsinde aynıdır. Oyun süreci içinde yaşanan teknik, hesap, para ve başka tipteki problemlerin çözüm merkezi olarak görev yapar. Kimi zaman oyun içinde kullandığımız report mekanizması yetersiz kalabilir bundan dolayı ticket özelliği ile yetersiz kalan bu kısım doldurulur. Her ne kadar sorunlarımızı çoğunlukla arama motorları sayesinde çözüyor olsak bile kimi zaman sadece bize özel sorunlarla karşılaşıyoruz, bunun için bu tip yardımcı mekanizmalar zorunlu hale geliyor. Ticket dediğimiz şey aslında bankadaki sıra numarasıdır, bu numarayla sorununuz takip edilir ve bu numaradan yararlanarak sorununuza cevap verilir.LOL Ticket mekanizması sadece sorunlarınızın için oluşturmak zorunda değilsiniz. Oyuncuları rapor etme, bugları bildirme veya tavsiyede bulunmak için de bu özelliğini kullanabilirsiniz.LOL Ticket Nasıl Atarım?

LoL ticket atmak için ilk önce vermiş olduğum bu adrese tıklayın. (https://support-leagueoflegends.riotgames.com/hc/tr). Bu adrese tıkladığınız zaman aşağıda bir takım sorun kategorisi ve bu sorunlarla ilgili çözüm önerileri yer alıyor. Lütfen ilk önce burayı kontrol edin, sorununuzun çözümü burada olabilir. Mesela, hesabınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız aşağıda yer alan seçeneklerden "Oturum Açma Sorunları" veya "Hesap Yönetimi" kategorilerine bakarak sorununuzun burada olup olmadığını kontrol edin, bu şekilde bilet attıktan sonra beklemek zorunda kalmazsınız ve hızlı bir şekilde çözüm bulmuş olursunuz.

Eğer yukarıda verilmiş olan sayfalarda sorununuz yok ise aşağıda resmini göndermiş olduğum "Bilet gönder" butonuna basarak, bilet oluşturma adımlarına başlayın.

Bu butonu bastıktan sonra biletiniz oluşturulma sürecinin ilk aşaması olan kategori seçimini yapın.

Burada sorun hangi kategoriye girdiğine önem gösterin, çünkü her kategoride destek ekibi farklı kişilerden oluşuyor. Eğer sorununuz farklı bir kategoriye giriyor ise bu durumda bu bilet farklı kategorideki teknik uzman ekibi yönlendirilir ve bu arada bilet çözümü için daha fazla beklemiş olursunuz. Kategoriyi belirledikten sonra bir sonraki ekranda Riot'un sizden istediği bilgileri doldurun. Burada açıklama kısmında yeterince açıklayıcı olmanızda yarar var, ne kadar açıklayıcı olursanız biletin çözülme şansını da artırmış olursunuz.Talebi gönderdikten sonra artık sorunun çözülmesini beklemek kalıyor. Ticketlarınız kontrol etmek için hesabınızdaki "Biletlerim" kısmını kontrol edebilir veya mail adresinize bakabilirsiniz.LOL Ticket'ıma ne zaman cevap alırım?

Yukarıdaki gibi ticket gönderme işlemini yaptıktan sonra, ticket'ın cevaplanmasını beklemek zorundasınız. Açtığınız ticket'ın mutlaka dönüş yapılacaktır. Riot Games ticketlara genelde 1-3 gün arasında dönüş yapıyor, kimi zaman bu süre 24 saatten daha kısa olabiliyor. Mail adresinizi her zaman kontrol etmenizde yarar var. Covid-19'dan dolayı bu aralar vermiş olduğum süreler uzamaya başladı ve cevap verme süresi hakkında kesin bir açıklama yok. Ama ne olursa olsun ticketların cevaplanması bir haftayı geçmeyecektir diye düşünüyorum.Küçük bir destek binlerce beğeniden daha değerlidir
https://bylge-images.s3-eu-west-1.amazonaws.com/next-d4d1eb80-93cc-11ea-afcb-cf21107b1320.jpeg
gamer-us

Oyunlar hakkında bilinmeyenler...

Bylge Icon
Bylge Icon