Tıbbi Maske Kumaşları : Spunbond ve Meltblown Nedir ?

Aug 28, 20201 dakika

Meltblown (melt: eriyik, blown: üfleme), bir polimer eriyiğinin yüksek hızlı üfleme gazı ile çevrili küçük nozullardan ekstrüde edildiği bir mikro ve nanofiber üretim yöntemidir. Kumaşa bakıldığında herhangi bir düzenli dokusu olmayan kumaştır.

Nasıl yapılır linki; https://www.youtube.com/watch?v=F75Q4wFaOGgSpunbond (Tela) , ipliğe dönüştürülmemiş ,doğal yada kimyasal liflerin,özel bir takım yöntemlerle kaplanması ile elde edilen teladır. Dokunmamış telalar ucuz olması ,pek çok çeşidinin bulunması ve kolay işlenebilir olması bakımından oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Promosyon olarak dağıtılan bez çantalar spundbond (tela) kumaşlar işlenerek hazırlanmaktadır.

Nasıl yapılır linki; https://www.youtube.com/watch?v=ltZewAIAlckİki kumaşta aynı amaca hizmet eden yalnız farklı üretim süreçleri ile üretilen kumaşlardır.Kullanım Alanları;

JEOTEKSTİL: Asfalt, Baraj, Havuz, Akarsu, Bentler, Golf ve tenis kortları, Suni çim, Erozyon kontrol malzemeleri.

GİYİM: Astar, Elbise izolasyonu, Ayakkabı, Çanta, Elbise, Eldiven.

SAĞLIK: Cerrahi maske, Tek kullanımlık ameliyat eldivenleri, Ayakkabı, Elbise, Ortapedik ped, Steril paketleme , Elektrom , Bandaj , Kan ve diyaliz makinelerinde.

İNŞAAT: Çatı kaplama izalasyon , Boru izalasyonu, Tren yolu yatakları stabili izalasyonu, Kanal ve rezervuar iç koruması.

HİJYEN: Çocuk bezi , Kozmetik ürünler ve temizlemeler.

Küçük bir destek binlerce beğeniden daha değerlidir
https://bylge-images.s3-eu-west-1.amazonaws.com/4f374c30-e8ff-11ea-9bc3-c59bd3e53e46.jpeg
zAd

Bu maskenin altında bir yüz var. Ancak benim değil. Ne altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz, ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirler kurşun geçirmez...

Bylge Icon
Bylge Icon