Veda Mesajı, Veda Sözleri, Kısa Veda ile İlgili Sözler

Jun 8, 20205 dakika

Vedalar gözüyle sevenler içindir, çünkü gönlüyle sevenler ayrılmaz.Hoşça kal neden ayrı yazılır? Zaten içinde yeterince ayrılık yok mu?Sana kızgın değilim, kırgın da... Bitmesi gerekiyormuş ve bitti, hepsi bu. Üzülmedim değil, hâlâ canım nasıl yanıyor bilemezsin. Biliyorum ki böylesine derin bir acının nedeni, tarifsiz bir mutluluğun bitmesiydi. Her şeye rağmen, hayatıma uğradığın için çok teşekkür ederim...Ne onu tanıdığım için, ne de onu sevdiğim için pişmanım. Öyle güzel gülüşü, öyle candan "canım" deyişi vardı ki, sevmesem pişman olabilirdim. Ne yapalım kısmet değilmiş, beraber yaşamak da yan yana ölmek de...İçimden geldiği kadar sevdim ben. Demek ki yetmemiş...Bahtı açık, canı sağolsun...Sana veda edemiyorum ama kavuşacak gibi değiliz.Giden gitmiş, hüznü ayaklandırmak boşuna - Ahmet ArifVe bazen kocaman duygularını minicik bir "peki" ye sığdırırsın.Kaldı senden bize bir gamlı seda. Bir vedadır o seda, seda bir veda.Unutma; her gidiş bir ayrılık değildir. Çünkü bazen ne kadar uzağa gidersen git, yüreğin hep bıraktığın yerdedir.

Küstürmeyin insanları hayata.

Sonra her şeyden vazgeçiyorlar...

Bir dağ başında kalmayı,

bir adada mahsur kalmayı,

nerede bir yalnızlık varsa

onu istiyorlar.

Küstürmeyin işte

bazı insanları - Nazım HikmetÖlüyor...İşte insan..! Ha imamın sesinden selâ ile...Ha sevdiğinin sözünden veda ile...Bazen vedalar sevgisizlikten değil, çaresizliktendir!Gitmek gerekir bazen. Fazla yormadan, daha çok bırtırmadan. Eğer vaktiyse ardına bile dönüp bakmadan.İlk defa bu kadar hüzünlü bırakıp gidiyorum burayı. Hem gelmek istemiyor gibi hem hiç gitmek istemiyor gibi. Sevdiklerimin olduğu yerde onlar bir daha göremeyecek gibi...Bazen insanlar sadece kaybolurlar, sanki bir daha hiç gelmeyecek gibi.Beni, sana yenilmiş ama senden kurtulmuş olarak hatırla.Topla kendini, seni içimden uğurluyorum. Yolun uzun, hakettiğin kadar uzağa gidiyorsun.Telefona çocuksu bir heyecanla kaydettiğim numarayı, göz yaşlarıyla silince anladım hayatı.Balıklar uçar, kuşlar yüzer, gökyüzü yemyeşil ben de seni düşünmeyi bıraktım, bu yoldan dönen utansın.Ömrün nesi kaldı eridi yavaş yavaş.

Gönlüm kupkuru bir çöl susuzum yanıyorum

Varsın titresin elim boşver arkadaş

Bir kadeh daha ver

Ver yalvarıyorumTahammüller kısıtlı ve ben eskisi gibi değilim.

Hüzün adres değiştirir zamanla, benden geçer, sana göçer sevdiğim.Gitmek için vedalara, bavula ya da yollara ihtiyacım yoktu. Kafamdaki kapıyı çekip çıktım.Olur ya, bir gün beni bıraktığın yerde, arar da bulamazsan sakın beni suçlama. O yerde bekleyen ben, gelmeyen sensin unutma.Deli gibi sevdiğin birinden vazgeçmek kolay değildir. Hele ki ona içinde gelerek "Canımsın" dediysen..."Hayatım" dediysen hiç kolay olmaz...Çünkü vazgeçtiğini herhangi biri değil, "Hayatın"dır. Bu yüzden bazı ayrılıklar biraz da intihardır.Ayrılık diye bir şey yok. Bu bizim yalanımız. Sevmek var aslında, özlemek var, beklemek var.Engel olamıyor,

Üzülüyor insan;

Veda ettiklerinde,

Feda ettiklerine....Böyle olmamalıydı diyorsun kendi kendine..."Böyle olmamalıydı..." elini uzattığın her şeyin, buruşup katlandığını görünce, uzaklaşmayı ve kaybolmayı seçiyorsun. Çünkü kalbinin derinliklerinde hâla ona ait bir parça taşıyorsun.Sen, sen hiç sevmemiş birini kaybettin. O ise, bir daha hiç kimse tarafından böyle sevilemeyecek birini kaybetti...Senden sadece bir yalan gitti. O ise tüm gerçeklerini kaybetti...Şöyle bakalım şimdi; Sen mi yoksa o mu, hanginiz kaybetti? - Nebi YıldızUzak olsan da yokluğun kadar değerlisin bu can da. Sen uzaktan sevmek acı verse de bana, varlığına sığınmak en güzeli aslında. Ellerimi uzattığında sana dokunamasam da, gözlerini kapattığımda hep benimsin aslında. Suskunluğun canımı acıtsada. Benim kalbim sende sakın bunu unutma.İçimde, bir yolculukta alıştığım, fakat hep çabuk ayrılmaya mecbur olduğum bir insana veda eder gibi bir his vardı. - Sabahattin AliVarsa bir bedeli çıkar öderim! Kimse kullanıp da atamaz beni! Sevgi yoksa, oradan çeker giderim! Padişah fermanı tutamaz beni. - Mehmet AygünBirde hakkını helal et derler giderken, haram ettikleri hayattan helallik isterler!Gitmeyi hala bilmiyorum ama bir adım geri çekilmeyi öğrendim artık.Her gün biraz daha kaybediyorsun beni, farkında değilsin.Bir gün benden şikayet ettiğin ne varsa özleyeceksin. - Özdemir AsafKaldı işte; Çayımız bardakta,

çocukluğumuz sokaklarda,

mutluluğumuz kursağımızda,

sevdiklerimiz uzaktı.

Gülüşlerimiz fotoğraflarda... - Nazım HikmetAyrılık ne biliyor musun?

Ne araya yolların girmesi,

Ne kapanan kapılar,

Ne yıldız kayması gecede,

Ne ceplerde tren tarifesi,

Ne de turna katarı gökte.

İnsanın içini dökmeden vazgeçmesi ayrılık! - Şükrü ErbaşBu senin beni ilk terk edişin değil,

İlk kez ölmüyorum senin için.

Merak etme ben ayrılığı oyalarım,

Sen gideceğin yere yetiş. - Atakan Gülgar

Otogarda vedalaşmak için en sona bıraktığın insan olmak istiyorum.Kabul ediyorum! Seni layık olmadığın yerde ısrarla tuttum. Ve kabul ediyorum, seni mübalağayla övdüm, göğe kaldırdım, kendimiyse biçare yerde unuttum! - Mehmet AygünEskisi gibi olamamak çok ağır. Biri sana içten gelse bile hiçbir samimiyetle inanmıyorsun artık. İnanmak istemediğinden değil, içinden gelmiyor.Oturdum bir köşeye, uzun uzun düşündüm.

Kendime acıdım. İnsan kendine acır mı?

Ben acıdım.

Meğer ne çok ödün vermişim kendimden

başkalarının mutluluğu için.

Ne çok düşünmüşüm dizlerimin üstüne,

Ne çok susmuşum, haklı olduğum halde.

Ne yaptıysam kendime yapmışım.

Onlar vurmuş, ben ölmüşüm.Her şeyi bitirmemeli hayatta...

Bazı şeyler hep yarım kalmalı,

Bazen "son nokta" hiç konmamalı. - Turgut UyarSanırsın ki sevenim çok, arkadaşım çok, dostum çok...Sonra kötü bir şey olur dönüp bir bakarsın ki...Arkanda gölgenden başka kimse yok...! - Neşet ErtaşBelkide aşk uzakta olan birisiyle bile gülüp mutlu olabilmektir.

Küçük bir destek binlerce beğeniden daha değerlidir
https://bylge-images.s3-eu-west-1.amazonaws.com/next-eb863140-8da2-11ea-88e5-c3989f1eeaf7.jpeg
İstanbul

En güzel sözlerin ustası...

Bylge Icon
Bylge Icon