Yılın Babası: Ali İhsan Yıldırım

Nov 4, 20201 dakika

Antalya'da 6,5 aylık dünyaya gelip, 13 günlükken sol bacağı kesilen 6 yaşındaki kızı Özge'nin yürüyebilmesi için evinin tavanına 150 TL'ye maliyetle kurduğu düzenekle kızına yürümeyi öğreten alüminyum doğrama ustası baba Ali İhsan Yıldırım, bu sefer kızının koşabilmesi için protez parçalarını birleştirip koşma protezi geliştirdi. Protezi kızının bacağına takıp ilk testleri yapan Yıldırım, "Yürümeyi nasıl öğrettiysem, koşmayı da öğreteceğim" dedi.



13 günlükken sol bacağı kesilen 6 yaşındaki kızına evine kurduğu 150 TL maliyetli düzenekle yürümeyi öğreten alüminyum doğrama ustası Ali İhsan Yıldırım, koşmayı da öğretmek için protez geliştirdi.





Kızı koşmak istedi, alüminyum doğrama ustası baba kolları sıvadı 13 günlükken sol bacağı kesilen 6 yaşındaki kızına evine kurduğu 150 TL maliyetli düzenekle yürümeyi öğreten baba, koşmayı da öğretmek için protez geliştirdi Kırık protez parçalarını atölyesinde bir araya getirip eklemeler yapan baba, protezi tamamlayıp kızının bacağına taktı Alüminyum doğrama ustası Ali İhsan Yıldırım: “Nasıl yürüttüysem, koşmasını da sağlayacağım”.....



“Dünyanın en erken koşan ampute sporcusu olabilir” “



Maratonlar senindir Küçük Kız.....



Küçük bir destek binlerce beğeniden daha değerlidir
https://bylge-images.s3-eu-west-1.amazonaws.com/next-417ffed0-9e49-11ea-b493-85c726171e89.jpeg
Faruk Tayyar

Öylesine....

Bylge Icon
Bylge Icon